Newsletter

Internetowykantor.pl podliczył ile Polacy oszczędzili na wymianie walut

Pierwszy polski kantor online podsumował właśnie ile zyskali jego użytkownicy w ciągu minionych 7 lat – wymieniając waluty w internecie, a nie w sposób tradycyjny (w banku).

Setki milionów złotych zostały u klientów

Wiele usług i produktów jest oczywiście tańszych w internecie. Ale korzyści z wymiany walut online wydają się oszałamiające.

Według danych Internetowegokantoru.pl jego klienci od 2000 r., kiedy kantor wystartował oszczędzili już 680 mln złotych. A trzeba mieć na uwadze, że to dane jednego, ogromnego, ale jednego z kilkudziesięciu operatorów wymiany walut online w Polsce. Można szacować, że łączne korzyści wszystkich klientów wymiany walut online sięgają już miliardów złotych.

Dodatkowo Internetowykantor.pl podał, że:

  • średnie oszczędności jednego użytkownika wyniosły 1908 złotych, czy;
  • rodzina wymieniająca na zagraniczny urlop 1500 euro, zaoszczędziła ponad 300 złotych
  • kupując 1500 dolarów zaoszczędzimy 101 złotych, 1500 funtów brytyjskich – 153 złote, 1500 franków szwajcarskich – 98 złotych.

(Internetowykantor.pl wyliczył korzyści dla 1500 jednostek i oferuje specjalną promocję umożliwiającą wymianę takiej sumy po średnim kursie rynkowym, czyli bez spreadu – zobacz jak skorzystać z promocji).

Raport Internetowegokantoru.pl

Raport kantoru jest sporym opracowaniem, zajmuje 35 stron. Internetowykantor.pl prezentuje w nim zmiany rynkowe, jakie zaszły na najpopularniejszych walutach w ostatnim roku, pokazując dominujące tendencje wśród klientów kantorów on-line. Na podstawie dostępnych statystyk, analizie poddane zostały najciekawsze trendy istniejące na rynkach walut, mające wpływ
na wymianę walut w Internecie. Przestawione są także zalety wymiany walut on-line, m.in. dla turystów i osób spłacających kredyty hipoteczne w obcej walucie.

Raport podzielony jest na kilka części, w których analitycy walutowi Currency One SA – m.in. Maciej Przygórzewski i Krzysztof Pawlak, prezentują podstawy wymiernych oszczędności środków finansowych, zarówno w zakresie wymiany waluty, jak i jej zagranicznych przelewów. Decydujący jest tutaj znacznie niższy spread, czyli różnica między kursem kupna a sprzedaży. W bankach różnice sięgają niekiedy nawet kilkunastu groszy (to około 4–6% wartości wymienianej kwoty). W kantorach internetowych standardowy koszt oscyluje w granicach 3-4 groszy (od 0,2 do 0,4%)
dla podstawowych walut: euro, funt brytyjski, dolar amerykański, frank szwajcarski.

Raport do pobrania dostępny jest na stronie.

internetowykantor

follow us in feedly