Newsletter

Rusza Valuto – globalny serwis wymiany i transferów walutowych od Currency One

Uwaga! Valuto skończyło działalność 22 sierpnia 2016 r. Zachęcamy do skorzystania z oferty pozostałych operatorów: CurrencyFair, TransferWise i GLOBALtransfer.

 O Valuto

Serwis Valuto powstał wg Currency One w odpowiedzi na potrzebę małych i średnich przedsiębiorstw, które w rozliczeniach z zagranicznymi partnerami potrzebują tanich i szybkich przelewów międzynarodowych oraz korzystnych przewalutowań. Dzisiaj branża ta jest domeną banków i zagranicznych potentatów transferowych (głównie TransferWise i CurrencyFair – red.).

Valuto umożliwia natychmiastowe i darmowe przelewy między swoimi użytkownikami. Nie jest istotne, czy znajdują się oni w Rumunii, Polsce czy w Czechach. Pieniądze do odbiorcy trafią błyskawicznie, w 1 sekundę, i całkowicie za darmo. Użytkownik Valuto zapłaci tylko niewielką prowizję za przewalutowanie.

Co ważne serwis jest kontem wielowalutowym, prowadzonym obecnie w 9 walutach, więc eliminuje potrzebę posiadania bankowych rachunków walutowych. Umożliwia także przesyłanie pieniędzy do kontrahentów czy osób indywidualnych, niezarejestrowanych w Valuto, po bardzo konkurencyjnych stawkach za przelewy.

To propozycja dla klientów polskich i międzynarodowych, oferująca nie tylko szybkie i tanie transfery, ale także bardzo korzystną wymianę walut. Wszystko odbywa się w ramach jednego konta, wystarczy kilka klików i mamy pewność, że wybraliśmy najtańszą opcję na rynku – mówi Łukasz Olek, pomysłodawca Valuto i członek zarządu Currency One.

Do Valuto można się zarejestrować z 32 krajów europejskich, z m.in. Polski, Holandii, Francji, Hiszpanii, Rumunii czy całej Skandynawii. Planowane jest włączenie kolejnych. Kraje, z których można się zarejestrować, nie ograniczają możliwości transferu na inne państwa.

Serwis umożliwia wymianę i transfery EUR, GBP i USD oraz lokalnych walut.

Pomysł na Valuto powstał nie tylko z chęci rozwoju Spółki Currency One, ale przede wszystkim w odpowiedzi na realne problemy i potrzeby firm, szukających optymalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Sporą część tych kosztów stanowią opłaty związane z koniecznością otwarcia rachunków walutowych, ich utrzymywania, opłat operacyjnych za przelewy, a także wysokie koszty wymiany walut. Inną bolączką w przypadku transferów międzynarodowych jest czas ich realizacji. I tu również Valuto ma konkretną, konkurencyjną ofertę dla swoich klientów – dodaje Łukasz Olek.

Uwaga! Valuto skończyło działalność 22 sierpnia 2016 r. Zachęcamy do skorzystania z oferty pozostałych operatorów: CurrencyFair, TransferWise i GLOBALtransfer.