Newsletter

Archives

Kantor internetowy to dobra opcja dla przedsiębiorcy?

Rozliczenia handlowe z zagranicą, nie są już domeną dużych firm. Kontakty biznesowe z zagranicznymi partnerami utrzymuje również wiele spośród 1,7 miliona małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Takie firmy stają się coraz ważniejszą grupą docelową dla kantorów internetowych. Z punktu widzenia przedsiębiorców, internetowa wymiana walut ma kilka ważnych atutów. Kursowe oszczędności nie są jedynym argumentem Ceny…Czytaj dalej »

Kantor internetowy sprzymierzeńcem emigranta

Najnowsze dane GUS-u wskazują, że liczba Polaków czasowo przebywających za granicą, osiągnęła rekordowy poziom (2,32 mln w 2014 r.). Wartość środków, które emigranci przesyłają do Polski, już od kilku lat stopniowo maleje. Mimo spadkowego trendu, sumy przekazywane przez Polaków pracujących za granicą, nadal robią spore wrażenie. W 2014 r. emigranci zarobkowi, wysłali do Polski przelewy…Czytaj dalej »

Jaki kantor internetowy wybrać w połowie 2014 r.

Sprawa wydaje się prosta i wielokrotnie była już opisywana. Ale dlatego właśnie postanowiliśmy bliżej się temu przyjrzeć. Czy po kilku (2-3) już latach rozwoju branży kantorów online nadal można powiedzieć, że w wyborze kantoru czy platformy podstawowe kryteria: to kurs i bank, w którym mamy konto (decyduje o koszcie i czasie operacji)? A jeżeli te…Czytaj dalej »