Newsletter

Valuto wprowadza przelewy automatyczne z inFakt’em

Uwaga! Valuto skończyło działalność 22 sierpnia 2016 r. Zachęcamy do skorzystania z oferty pozostałych operatorów: CurrencyFair, TransferWise i GLOBALtransfer.

Serwis transferów walutowych – Valuto oraz serwis księgowy inFakt dają użytkownikom przelewy automatyczne – prosto z poziomu systemu księgowego do ZUS, US, dowolnego kontrahenta, także w innej walucie.

Przelewy automatyczne – rozwiązanie dla małych i średnich firm

Każda firma, która wysyła pieniądze do ZUS, urzędu skarbowego, czy zwyczajnie płaci kontrahentom może to od teraz robić wygodniej – bez wprowadzania przelewów do banku. Wystarczy zaznaczyć płatności na liście, wybrać „zapłać”, a Valuto zainicjuje przelewy automatycznie (trzeba je potwierdzić SMSem).

To samo oczywiście dotyczy płatności za faktury w walutach obcych. Globalizacja jest w toku, przez co zwiększa się liczba międzynarodowych transakcji i w efekcie – liczba faktur transgranicznych. Dzięki Valuto, użytkownicy inFakt będą mogli wygodnie płacić za swoje zobowiązania w 11 różnych walutach, a ich koszty przelewów będą zdecydowanie niższe niż w bankach – zapewnia Matthew Harris, Dyrektor Valuto ds. Strategii i Partnerstwa.

Łatwiej, ale i taniej niż w bankach

Valuto, w porównaniu z bankami, pozwala na znaczne oszczędności kosztów wysyłania przelewów walutowych.

Przykład:

  • w banku przelew 10.000 koron szwedzkich (ok. 5 tys. PLN) kosztuje 20-30 zł, przelew 160.000 koron szwedzkich (ok. 80 tys. PLN) kosztuje 200 zł. W Valuto za takie przelewy zapłacimy jedynie 1,5 zł, czyli tyle, ile za przelew lokalny. A w małych i średnich europejskich państwach udział faktur transgranicznych wynosi od 5 do nawet 30 procent wszystkich faktur.

przelewy automatyczne

Valuto powstał na bazie doświadczenia w wymianie walut online

Valuto to międzynarodowa platforma, która powstała na bazie sukcesu najpopularniejszych platform wymiany walut online – internetowykantor.pl i Walutomat.

Więcej o Valuto znajdziesz na naszych stronach.

Teraz Valuto, rozwijając wachlarz swoich usług, rozpoczyna ścisłą współpracę z inFakt. Bliska kooperacja obu serwisów szczególnie cieszy współwłaścicieli Valuto. Bardzo się cieszę, że klienci inFakt będą mogli wygodnie, w sposób automatyczny, wysyłać przelewy przez Valuto. Czuję, że rozpoczynamy w ten sposób nowy rozdział – bankowości automatycznej poprzez integrację. Jestem przekonany, że banki mogą nas naśladować i zaczną myśleć nad otwarciem swoich systemów transakcyjnych na możliwość integracji z innymi systemami – zapewnia Łukasz Olek, jeden z założycieli i CPO Valuto.

Uwaga! Valuto skończyło działalność 22 sierpnia 2016 r. Zachęcamy do skorzystania z oferty pozostałych operatorów: CurrencyFair, TransferWise i GLOBALtransfer.