Kantoria i jej odpowiedzi do naszej ankiety
Kantor/Platforma:
|
Z czego najbardziej są Państwo zadowoleni, jeśli chodzi o swój dotychczasowy rozwój?
Kantoria.com prężnie działa na rynku już 4 rok. Powstała jako jeden z pierwszych kantorów internetowych w Polsce.
Od tego czasu konsekwentnie realizujemy naszą misję: bezpieczna, tania, wygodna wymiana waluty.
Dostrzegają to nasi Klienci, którzy powierzyli nam m.in. spłatę swoich kredytów walutowych oraz regularnie korzystają z wymiany walut online. Wielu z naszych stałych Klientów jest z nami od początku działalności, natomiast większość z tych, którzy dołączyli do nas później, zostaje u nas.
Cieszy nas, że Klienci wracają do nas zadowoleni po pierwszej transakcji. Chętnie polecają nasz kantor bliskim sobie osobom oraz znajomym. Dla nas największą satysfakcją jest to, że trafiają do nas osoby z polecenia i już od pierwszych momentów czują się u nas bezpiecznie, korzystając z czytelnego, intuicyjnego w obsłudze serwisu, który dla nich stworzyliśmy. Klienci wiedzą, że ich pieniądze są w dobrych rękach, a także, że mogą liczyć na pomoc naszych doradców, np. przy wyjaśnieniu formalności związanych z podpisaniem aneksu do umowy kredytowej w banku. Dzięki temu zyskujemy także zaufanie osób, które do tej pory miały mało doświadczenia z internetem.
W ciągu ostatnich 4 lat zbudowaliśmy mocną markę Kantoria.com, poszerzyliśmy zespół pracowników, zmieniliśmy siedzibę. Podsumowaniem dotychczasowego rozwoju stało się przekształcenie w 2015r. naszego kantoru internetowego ze spółki cywilnej na Sp. z o.o.
Czym jesteście Państwo najbardziej zaskoczeni, jeśli chodzi o polski rynek e-wymiany walut?
Nie dziwi nas coraz większa liczba kantorów internetowych na rynku, ponieważ oczywiste jest, że ruch w ogólnie pojętych usługach przenosi się do internetu.
Coraz większa jest świadomość Klientów, że mogą mieć swojego usługodawcę na wyciągnięcie ręki.
Naturalne jest, że prężnie działające kantory stacjonarne decydują się na rozszerzenie działalności na internetową.
Natomiast powstawanie nowych kantorów internetowych bez bazy klientów, które próbują sobie znaleźć miejsce na nasyconym już rynku jest swego rodzaju wyzwaniem. Sądzimy, że pewnej części nie uda się przebić.
W czym przede wszystkim tkwi siła Państwa firmy, Państwa oferty?
Jako jedyny kantor internetowy na rynku zostaliśmy akredytowani przez Wojewodę Wielkopolskiego do rządowego programu wspierania rodzin wielodzietnych Karta Dużej Rodziny. Od marca 2015r. nasi klienci posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą u nas odebrać stały rabat aż 50% na marżę na cały okres obowiązywania karty.
Oferujemy 16 walut, bezpłatne przelewy do 22 polskich banków, a liczbę banków systematycznie poszerzamy.
Reagujemy na potrzeby Klientów, wciąż poszerzamy ofertę, jesteśmy na bieżąco z nowościami rynkowymi, np. jako jedni z pierwszych kantorów internetowych wprowadziliśmy karty walutowe w 3 walutach: EUR, USD, GBP. Stworzyliśmy dla nich dedykowaną stronę www.kartawalutowa.pl.
Jednym z naszych celów jest otwarcie na ludzi, nasi doradcy wystrzegają się sztampowych zwrotów i sztucznych formułek na rzecz ludzkiej rozmowy, porady i rzeczywistego dialogu z Klientem.
Jakie plany rozwojowe mają Państwo na bliższą i dalszą przyszłość?
W planach mamy wdrożenie autorskiego programu rabatowego dla stałych Klientów, opartego na ogólnych zasadach programów lojalnościowych.
W trybie ciągłym modernizujemy i uaktualniamy nasz serwis, planujemy jego rozbudowę.
Przygotowujemy się do obchodów 5 rocznicy naszego kantoru internetowego.
W perspektywie kilku lat naszym celem jest wzmocnienie rozpoznawalności marki Kantoria.com.
Gdzie mogą tkwić ryzyka dla Państwa firmy i całego rynku?
Małe kantory stacjonarne, które zdecydują się na konsolidację, mogą w niedalekiej przyszłości podjąć próby stworzenia wspólnego serwisu internetowego. Naturalną konsekwencją takiego działania będzie zatrzymanie u siebie tej części swoich klientów, która planowała się przenieść do innych kantorów online.
Pewnego rodzaju ryzyko dla każdego kantoru internetowego tkwi też w nieświadomości społecznej co do różnicy pomiędzy internetowym kantorem wymiany walut a platformą. Bywa, że skutkuje to nie do końca adekwatnym porównywaniem tych dwóch rodzajów podmiotów ze sobą.