Waluty Kokos – zakładamy konto
Uwaga! Z początkiem października 2017 r. serwis Waluty Kokos zaprzestał działalności. Zachęcamy do skorzystania z ofert innych platform społecznościowych lub kantorów wymiany walut online na dostępnych na stronach naszej porównywarki.
Kokos – od social lending do wymiany walut
Kokos.pl jest liderem polskiego rynku social lending. Zachęceni sukcesem serwisu pożyczek społecznościowych twórcy Kokosa postanowili dołożyć kolejną usługę – społecznościową wymianę walut. Tak powstała platforma Waluty Kokos.
Serwis działa zaledwnie parę miesięcy i nie może się pochwalić poziomem obrotów jak inne, największe platformy, przede wszystkim: Walutomat, Trejdoo, czy Amronet.
Biorąc jednak pod uwagę dobrze zbudowany serwis, mocną bazę użytkowników Kokos oraz ciekawe promocje, można zakładać, że platforma może również dołączyć do liderów rynku.
Oferta
Waluty Kokos to w skrócie:
- 4 waluty: GBP (funt szterling), EUR (euro), CHF (frank szwajcarski), USD (dolar amerykański), czyli tak jak pozostałe platformy
- brak prowizji od zawieranych transakcji (obecna promocja)
- darmowe przelewy do: Alior, Alior Sync, BZ WBK, Inteligo, Pekao SA, PKO BP.
Zakładamy konto w Waluty Kokos
Jak zwykle przydadzą nam się następujące dane:
-numery naszych rachunków bankowych (złotowego i walutowego),
-adresy e-mail,
-hasła i numery telefonu.
Rejestracja
Po kliknięciu w link „Załóż konto” przy Waluty Kokos otwiera nam się strona jak poniżej:
Wybieramy Zarejestruj się po prawej u góry strony i otwiera się kolejna strona, jak na poniższym zrzucie z ekranu. Jak widać, strona rejestracyjna jest wyjątkowo prosta, tym samym też przejrzysta. Zawiera ona tylko i wyłącznie dane wymagane do logowania: adres e-mail (przyszły login) i hasło:
Po wpisaniu e-mail i wybraniu hasła, oraz zaznaczeniu wymaganych check boxów dostajemy potwierdzenie rejestracji:
Po kliknięciu w link potwierdzający jaki otrzymujemy w e-mailu aktywujemy konto, a po zalogowaniu otrzymujemy planszę zachęcającą do uzupełnienia danych niezbędnych do pełnego korzystania z konta:
Kiedy już uzupełnimy wszystkie niezbędna dane, otrzymujemy dostęp do panelu naszego konta:
Trzeba przyznać, że zarządzanie swoim kontem w serwisie Waluty Kokos jest wyjątkowo proste i intuicyjne.
Oczywiście jest to kwestia indywidualna, ale przeciętny użytkownik nie powinien mieć najmniejszych problemów z poruszaniem się i zmianą ustawień w panelu. Wszystko czysto, przejrzyście w nie męczącej kolorystyce. Również po kliknięciu w poszczególne zakładki użytkownik nie powinien mieć wątpliwości gdzie się znalazł i co ma dalej zrobić.
Podczas całego procesu rejestracji i korzystania z konta otrzymujemy komunikaty SMSowe i e-mailowe.
Wymiana walut
Aby móc kupić waluty, musimy wcześniej przelać złotówki do naszej portmonetki w Kokosie.
Wybieramy nasz rachunek bankowy:
A następnie otrzymujemy szczegółową instrukcję, co powinno się znaleźć na przelewie, który będziemy wypełniać:
Ok, zleciliśmy przelew z mBanku, przyszedł szybko i możemy złożyć zlecenie wymiany:
Złożenie zlecenia w Kokos Waluty jest proste i intuicyjne, jak korzystanie z całego serwisu. Od nas zależy czy wyniesione środki mają trafić do portmonetki w serwisie, czy bezpośrednio na docelowy rachunek bankowy.
Niestety, obecna liczba klientów i zleceń powoduje, że najlepsze oferty są ograniczone go niewielkich sum walut. Chcąc wymienić więcej niż zaledwie 100 CHF, jak w naszym przykładzie, musimy albo zgodzić się na gorsze kursy, albo poczekać.
Wymiana walut w Waluty Kokos – podsumowanie
Platforma walutowa Kokos do dobra propozycja dla tych, którzy preferują platformy nad kantorami oraz lubią nowinki rynkowe.
Dużą zaletą serwisu jest intuicyjna i przyjemna grafika.
Kokos Waluty ma dużą przewagę nad innymi nowymi projektami – zasób obecnych userów serwisu pożyczkowego w tej samej domenie. Nie oznacza to jednak, że walka o pozycję z Walutomatem, Trejdoo, czy Amronet będzie łatwa i musi się skończyć rynkowym sukcesem.
Zachęcamy do założenia konta w Waluty Kokos (jak u każdego innego operatora), w celu samodzielnego zapoznania się z ofertą, wygodą korzystania, wadami i zaletami tego serwisu.
Poprzednie odcinki cyklu:
1. Zakładamy konto w Walutomacie
2. Zakładamy konto w InternetowymKantorze.pl
3. Zakładamy konto w Kantorze Alior
Uwaga! Z początkiem października 2017 r. serwis Waluty Kokos zaprzestał działalności. Zachęcamy do skorzystania z ofert innych platform społecznościowych lub kantorów wymiany walut online na dostępnych na stronach naszej porównywarki.