Zakładamy konto w kantorze internetowym – Część II. InternetowyKantor.pl
InternetowyKantor.pl – wprowadzenie
InternetowyKantor.pl szczyci się mianem pierwszego polskiego kantoru online. Zaczął działać w sieci w 2010 r. Jest też jednym z największych podmiotów, zaufało mu już przeszło 130 tys. klientów, a po połączeniu ze społecznościową platformą walutową Walutomat.pl w 2013 r. w ramach spółki Currency One SA stanowią grupę dominujących na rynku operatorów walutowych.
InternetowyKantor.pl prowadzi wyłącznie internetową wymianę walut, nie posiada placówek tradycyjnych. Podobnie jak platformy walutowe ogranicza się jedynie do czterech podstawowych, ale decydujących na rynku walut: euro, dolara, franka i funta.
Największy polski kantor online prowadzi rachunki w 22 bankach (jeden z najlepszych wskaźników na rynku).
Podobnie jak w przypadku poprzedniego odcinka cyklu w Internetowym Kantorze będziemy zakładać konto w celu wymiany złotych na franka (800 CHF). Tak jak poprzednio warto wcześniej przygotować:
-numery naszych rachunków bankowych (złotowego i frankowego),
-adresy e-mail,
-hasła i numery telefonu zapewne mamy w głowie.
Zaczynamy!
Zakładamy konto w InternetowymKantorze.pl
Gdy skorzystamy z linku prowadzącego do Internetowego Kantoru na stronie Kurencja.com (przycisk Załóż konto w tabeli na stronie głównej porównywarki) otwiera się prosta strona z rejestracją jak poniżej. Najważniejszą jej częścią jest panel rejestracyjny po prawej stronie, gdzie powinniśmy podać nasze: adres e-mail (który będzie loginem), telefon kontaktowy (uwaga, formularz nie „przepuszcza znaku „+”, gdybyśmy chciecli zacząć od +48…), hasło conajmniej sześcioznakowe (ale mogą być np. same małe litery); zaakceptować regulamin i nacisnąć „Otwieram darmowe konto”.
Uwaga, promocja
Warto zauważyć, że rejestrując się za pomocą linku na stronie Kurencja.com, można skorzystać z promocji dającej prawo do wymiany nawet 1000 sztuk waluty spośród: EUR, CHF, USD, GBP po średnim kursie rynkowym, czyli bez spreadu. Innymi słowy jednomiesięczą ratę kredytową, którą chcemy wymienić w naszym przykładzie uzyskamy bez opłaty dla kantoru.
Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól i check boxów formularza rejestracyjnego i potwierdzeniu system przenosi nas do panelu użytkownika Internetowego Kantoru:
Jeżeli nawet przez chwilę zastanawiamy się co dalej, w tym dysyć nasyconym opcjami interfejsie z pomocją przychodzi nam umiejscowiona w intyicyjnym lewym górnym rogu, krótka i jasna instrukcja Jak zacząć.
Wynika z niej, że powinniśmy zacząć od potwierdzenia założenia konta poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego w wysłanym do nas przez InternetowyKantor mailu rejestracyjnym.
Zaglądamy zatem do skrzynki mailowej, faktycznie e-mail od kantoru tam już jest, otwieramy, klikamy link aktywacyjny i już możemy się zalogować ponownie na konto:
Zatem wracamy do panelu klienta i zgodnie z kolejnym punktem instrukcji:
a) uzupełniamy nasze dane:
oraz;
b) określamy rachunki, z których będziemy korzystać przy wymianie walut w Internetowym Kantorze:
Finalnie, po podaniu konta w złotówkach (u nas Multibank) i frankach (BNP Paribas) widzimy kolejną planszę:
Jesteśmy zatem gotowi do wymiany naszych złotówek na franki.
InternetowyKantor.pl – wymiana walut
Kolejne kroki transakcji przebiegają następująco
1. Wypełnianimy dane naszej transakcji:
Podajemy kwotę jaką chcemy uzyskać (800 franków), co oznacza, że musimy na nie przygotować 2725,68 zł (wynika to z kursu 3,4071 PLN/CHF).
Widoczny kurs preferencyjny przysługuje nam z tytułu promocji, o której była mowa wcześniej – prawo do wymiany do 1000 jednostek waluty bez spreadu, co widzimy w postaci przysługujących nam promocyjnych punktów (prawy górny róg panelu usera):
W panelu transakcyjnym możemy wybrać przelew środków: przelewem wewnętrznym, albo eliksirem.
Musimy także określić sposów zatwierdzenia wymiany albo:
a) w wybranym przez siebie czasie (sami decydujemy o tym po otrzymanym e-mailu o dojściu naszego przelewu do Internetowego Kantoru, albo;
b) automatycznie – wówczas transakcja zostanie wymieniona od razu po tym jak InternetowyKantor.pl otrzyma nasz przelew.
Po tym jak zdefiniujemy naszą transakcję, dostaniemy precyzyjną planszę dalszych kroków transakcji:
Wynika z niej, że powinniśmy w kolejnych krokach:
1) przelać pieniądze
2) poczekać na e-mail od Internetowego Kantoru, że nasze pieniądze dotarły do kantoru
3) zlogować się na nasze konto i zaakceptować transakcję, o ile nie zadeklarowaliśmy automatycznej akceptacji
4) przelać śroki zwrotnie na nasz rachunek
Po kliknięciu w „Ok, wykonałem przelew” otrzymujemy:
Uwaga: kurs w momencie składania zlecenia jest jedynie orientacyjny. Rzeczywista cena waluty zależy od wahań na rynku i czasu od zlecenia do rzeczywistej transakcji. Aby mieć pewność, że wystarczy nam środków na zakup wystarczającej ilości waluty powinniśmy przelać nieco więcej środków (złotówek). Oczywiście zmiany rynkowe mogą być korzystne dla nas, kurs będzie lepszy a nam zostanie więcej wolnych środków, które będziemy mogli wycofać, albo przeznaczyć na kolejne transakcje.
Wypłata środków po wymianie
Nasze środki po wymianie są widoczne na naszym koncie (w panelu klienta) w InternetowymKantorze.pl. Możemy je przelać z powrotem na nasze zdefinowane rachunki.
Obydwa nasze rachunki są wśród konto posiadanych przez InternetowyKantor.pl, tym samym:
-nie poniesiemy kosztów przelewów, oraz, co czasem jest jeszcze bardziej istone;
-przelewy dokonają się w możliwie szybkim czasie
W naszym przypadku, przelewy zwrotne dokonały się w ciągu tego samego dnia roboczego.
Wymiana walut w Internetowym Kantorze – podsumowanie
Operacje na stronie InternetowyKantor.pl są intuicyjne, jasne, i bezproblemowe. Panel klienta jest czytelny i ergonomiczny, ewentualne niejasności pomaga rozwiązać system kontekstowych podpowiedzi.
Korzystanie z Internetowego Kantoru nie wymaga długiego przygotowywania, ani zbędnych analiz. Wystarczy kilkanaście minut, pewne obycie z kantorami online, przygotowane kwoty i nr rachunków i możemy szybko dokonać transakcji.
W naszym przykładzie skorzystaliśmy z promocji, która obniża koszty do najniższych na rynku. Mimo, że obejmuje ona 1000 jednostek (dla jednych dużo, dla innych nie) to istnieje możliwośś powiększania puli promocyjnych punktów w trakcie korzystania z Internetowego Kantoru – polecając usługę znajomym, opiniując Internetowy Kantor itp.
Zachęcamy do założenia konta w Internetowym Kantorze (jak u każdego innego operatora), w celu samodzielnego zapoznania się z ofertą, wygodą korzystania, wadami i zaletami tego operatora.
Poprzedni odcinek cyklu:
1. Zakładamy konto w Walutomacie