Newsletter

Raport Kantory Online 2016

Ukazała się właśnie 2. edycja raportu na temat e-kantorów redakcji Interaktywnie.com. Raport Kantory Online 2016 to najbardziej aktualne spojrzenie na branżę e-wymiany walut – jej stan i perspektywy. Zobaczcie, co znajdziecie w raporcie i skąd można go pobrać.

Raport Kantory Online 2016 by Interaktywnie.com

Usługa wymiany walut rozwija się bardzo dynamicznie.

Przybywa operatorów (kantorów, platform społecznościowej wymiany walut), rosną obroty. Nic dziwnego, że temat jest zauważany także przez podmioty nie związane bezpośrednio z branżą wymiany walut online.

Serwis Interaktywnie.com, który jest medium newsowym dla profesjonalistów działających w sieci, jest także uznanym wydawcą raportów branżowych – wydawanych przez cały rok fachowych opracowań m. in. na takie tematy jak:

  • domeny i hosting
  • content marketing
  • email marketing
  • agencje interaktywne itd.

czy właśnie, po raz drugi (pierwsza edycja wyszła w 2015 r.);

  • kantory online

Raport kantory online 2016 duży

 

Ale trudno się dziwić coraz większemu zainteresowaniu kantorami online, jakie wykazują eksperci śledzący biznesy online. Wszystko staje się jasne po przytoczeniu jednej danej:

Rynek wymiany online jest 10 x większy od rynku reklamy internetowej

Oczywiście, rozwój reklamy online jest od niemal 20 lat w centrum zainteresowania marketerów, ludzi mediów, czy w końcu serwisów eksperckich takich jak Interaktywnie.com.

Ludzie związani z e-reklamą śledzą rozwój tej niszy, następnie dynamicznie rosnącego sektora, czy od jakiegoś czasu dużego, dojrzałego przemysłu.

Wszyscy zauważyli wzrost obrotów sektora reklamy online z 0 zł jeszcze kilkanaście lat temu do prognozowanych na 2016 r. 3,5 mld zł.

Wielu zauważa też zmiany jakościowe: postęp od bannerów 468×60 do remarketingu czy programmatic marketing. Część trendów na tym rynku odpala już od lat i nie może do końca odpalić – wydaje się, że każdy rok od 2008 r. do -…. miał być, ma być, albo dopiero będzie ROKIEM MOBILE 😉

Prawdziwe biznesy dzieją się po cichu

Nieco obok hałaśliwego trendu reklamy online dzieje się inny – cichszy, ale za to bardziej dynamiczny (start fenomenu e-wymiany miał miejsce później – dopiero w w 2009 r., kiedy ruszył Walutomat) i o znacznie większych wolumenach: trend kantorów online.

Nasze szacunki na ten rok zakładają 15 proc. wzrost rynku wymiany walut online do: 35-40 mld zł w 2016 r. Oczywiście, mówimy tutaj (podobnie jak w przypadku reklamy online) o obrotach a nie przychodach kantorów internetowych, które oczywiście stanowią ułamek tych pierwszych.

Wracając jednak do opracowania: Raport Kantory Online 2016,  spójrzmy na jego spis treści:

Raport kantory online 2016 spis treści

Raport Kantory Online za 2016 r. jest chyba właśnie takim aktualizującym (na ten rok) spojrzeniem: co w tej e-wymianie walut teraz słychać.

Znajdziemy w materiale m. in.:

  • kursy (różnice, spready) w kantorach tradycyjnych, e-kantorach i w bankach
  • o kantorach niezależnych i bankowych – czym się różnią, czym walczą
  • kwestie dla biznesu zainteresowanego e-wymianą walut

Również nasza porównywarka została zaproszona do podzielenia się swoimi opiniami i spostrzeżeniami. Dziękujemy za zaproszenie i zachęcamy do przeczytania całego raportu.

Raport można pobrać ze stron Interaktywnie.com, albo klikając w link.

Miłej lektury!