Newsletter

Alior kantor – pierwszy i długo jedyny kantor bankowy

Platformy, kantory online, bankowe kantory online

Kantory internetowe to produkt, który wyrósł oddolnie – wbrew interesom dotychczasowych dostawców usługi wymiany walut, za to bardzo po drodze jej odbiorców.

Właściciele pierwszych kantorów (Cinkciarz, InternetowyKantor.pl), i platformy Walutomat wskazują otwarcie, że ich pomysł na biznes zrodził się z niezaspokojonej własnej potrzeby – możliwości kupienia walut tanio i wygodnie, co w ich pokoleniu oznacza: przez Internet.

Od 2011 r. (wejście w życie ustawy antyspreadowej) na rynku mamy do czynienia z wielką falą operatorów online, przy czym są to w ogromniej większości podmioty niebankowe – stworzone przez niezależne podmioty (osoby). Co więcej, znaczna ich część jako swoją misję traktuje „walkę” z bankami ich wysokimi spreadami.

W tym samym czasie kiedy rynek kantorów niebankowych kwitnie w najlepsze same banki przyjmują zachowawczą postawę, próbując nadal oferować klientom waluty według własnych, obecnie tylko nieco korzystniejszych, kursów.

Są też instytucje bankowe, które mają inną strategię walutową wobec klientów. Ściślej mówiąc ta instytucja jest jedna: Aliorbank i jej Alior kantor, który zaczął działać w sieci w 2012 r.

Widocznie władze banku uznały, że bezpieczniej i chyba zyskowniej jest stanąć po stronie klienta i jego potrzeb nawet jeśli cały sektor jest skonsolidowany i mocno trzyma przeciwny nomen omen „kurs walutowy”.

Dopiero w ostatnim czasie strategię Kantoru Alior wdraża inny, mniejszy Meritum Bank.

Dla kogo Kantor Aliora

Cena czyni duże cuda

Internauci korzystający z kantorów online kierują się przede wszystkim ceną. Kurs walutowy (nawet nieznacznie korzystniejszy) decyduje o wyborze operatora. Lojalność wobec kantoru/platformy jest tak niska, jak niska jest jego przewaga cenowa i bariera zmiany na inny serwis walutowy.

W naszych rankingach kursowych, które przygotowujemy okresowo kantor Alior wypada korzystnie. Jego pozycja (notowania) mieszczą się zawsze w czołówce zestawienia kantorów. Kantor Aliorbanku najlepsze kursy oferuje w przypadku franka szwajcarskiego (CHF). Jest to zapewne świadomą polityką Aliora, który chce przede wszystkim skupić się na obsłudze kredytobiorców frankowych.

Cudowne jest też „bezpieczeństwo i pewność”

Ale cena nie jest wszystkim, przynajmniej nie dla wszystkich. Istnieje też znaczna grupa klientów, która spośród „tanich” kantorów online wybiera te, które są przynajmniej w ich postrzeganiu „bezpieczniejsze”, „pewniejsze”.

Trudno się dziwić, że dla tych klientów Kantor Alior jawi się właśnie jako taki – bezpieczny i pewny. Mimo, że jest on oddzielną marka, produktem to z puntu widzenia gwarancji dla klienta jest on po prostu bankiem Alior.

Te przewagi powodują, że duża grupa klientów decyduje się na otwarcie kontra w Kantorze Alior nawet jeżeli ta czynność w przypadku podmiotu bankowego jest nieco bardziej… uciążliwa (nieco bardziej formalna i czasochłonna).

Zobacz instrukcję jak założyć konto w Kantorze Alior.

follow us in feedly