Newsletter

Amronet – platforma analizuje obecną i przyszłą sytuację na rynku kantorów online

Kurencja.com: Jak oceniają Państwo obecną sytuację na rynku internetowej wymiany walut w Polsce? Co istotnego zaistniało, zmieniło się w ostatnich miesiącach?

Amronet:

Rynek wymiany walut w Internecie rośnie w bardzo szybkim tempie.

W 2013 roku obroty e-kantorów osiągnęły blisko 20 miliardów złotych. Prognozy na ten rok zakładają podwojenie tego wyniku.

Oprócz klientów indywidualnych z platform wymiany walut coraz liczniej korzystają przedsiębiorcy, eksporterzy i importerzy.

Dla użytkowników platform wymiany walut istotne jest, żeby obsługa platformy odbywała się jak najbardziej intuicyjnie, transakcje były bezpieczne, dane klientów chronione a korzyści finansowe z przeprowadzenia wymiany walut w sieci jak największe.

Są to główne elementy każdej platformy, które są najczęściej doskonalone. Dlatego Amronet.pl ciągle zmienia i rozwija narzędzia informatyczne z których korzystają nasi klienci.

Co według Państwa jest obecnie największą przeszkodą, problemem w rozwoju tego rynku?

Amronet: Wydaje się, że problemem jest niewystarczające dostosowanie narządzi informatycznych wykorzystywanych przez część naszych banków.

Utrudnia to „spięcie” systemów stosowanych przez rozwinięte technologicznie platformy wymiany walut (np. Amronet.pl) z systemami bankowymi. A jest to niezbędne do tego, aby klienci mogli szybko przelewać pieniądze z własnego konta na platformie na własne konta w banku.

Dzięki dostosowaniu narzędzi informatycznych Amronet.pl automatycznie rozksięgowuje środki, dostęp do funkcjonalności platformy Amronet.pl jest przez 24 h. Jako, że wpłaty i wypłaty klientów identyfikuje w pełni zautomatyzowany system, zintegrowany z bankami nie istnieje również ryzyko popełnienia jakiejkolwiek pomyłki, co podczas ręcznego księgowania mogłoby mieć miejsce. Aby szybka identyfikacja (i tym samym sprawne przewalutowanie oraz wypłata środków) z rachunku klienta przebiegła bezproblemowo, należy prawidłowego wpisać tytuł wpłaty.

Każdy Klient serwisu otrzymuje indywidualny tytuł wypłat, służący szybkiej identyfikacji rachunku. Widnieje on w Panelu Użytkownika (zakładka Wpłaty), który otwieramy po zalogowaniu się na stronie.

Jakich nowych produktów, usług, wyróżników oferty możemy się spodziewać z Państwa strony w najbliższych miesiącach?

Amronet: Cały czas pracujemy nad tym, aby ułatwić naszym klientom dostęp do platformy. Dlatego prowadzimy prace nad usprawnieniem platformy oraz ciągłym jej rozwojem.

Faktura VAT jest bardzo ważnym dokumentem dla każdego przedsiębiorcy. Potrzeby naszych klientów traktujemy bardzo poważnie i staramy się zaoferować importerom oraz eksporterom towarów bądź usług przyjazne, dogodne warunki. Z fakturą VAT nie ma zatem najmniejszego problemu, wystawiamy ją po każdej transakcji, po czym dokument zapisany zostaje jako plik PDF w historii transakcji i operacji, skąd można go pobrać, po zalogowaniu się na stronie. Zgodnie z ustawą o rachunkowości, na fakturze zamieszczamy przelicznik po średnim kursie Narodowego Banku Polskiego z poprzedniego dnia roboczego (jeśli prowizja płacona jest w walucie innej niż PLN, kwota zostaje przeliczona na złotówki), co stanowi ułatwienie dla księgowości, przy rozliczaniu kosztów. Pisemne potwierdzenie transakcji w postaci faktury VAT generujemy niezależnie od kwoty przewalutowania.

Powstała też, dodatkowa nowa funkcjonalność panelu dla kredytobiorców spłacających zobowiązania bezpośrednio w walucie.

Chcąc usprawnić naszym klientom proces spłacania rat za pośrednictwem platformy Amronet.pl wprowadziliśmy dodatkową funkcjonalność, polegającą na tym, że przekazując środki na wybrany rachunek bankowy klient może zamieścić odpowiedni (wymagany przez dany bank) tytuł przelewu w specjalnie wyznaczonym do tego polu, które widnieje w zakładce „Wypłaty”. Dzięki wpisaniu we wspomnianej rubryce identyfikatora do spłaty kredytu, bank zaksięguje wpłatę szybciej i absolutnie bezproblemowo.

Czy spodziewacie się Państwo nasilenia konkurencji ze strony dotąd nieobecnych grup podmiotów? Przede wszystkim banków, zagranicznych operatorów?

Amronet: Z całą pewnością konkurencję trzeba stale obserwować. Jednak zbudowanie aplikacji, które będą funkcjonalne a jednocześnie spełnią wszystkie wymagania technologiczne jest trudne i drogie. Na rynku jest już pewna liczba e-kantorów i każdy nowy będzie miał utrudniony start.

W jakim kierunku będzie ewoluował nasz rynek wymiany walut w Internecie?

Amronet: Wydaje się, że zmiany będą ukierunkowane na ułatwienie dostępu do platform wymiany walut, czyli dostosowania tych narzędzi np. do przeprowadzania transakcji poprzez urządzenia mobilne i kontroli kont z tego właśnie poziomu.

Dziękujemy za wypowiedzi

follow us in feedly