Newsletter

Czy e-kantory doceniają stałych klientów?

E-kantory to polski, ważny wkład w internetowe produkty walutowe. Nasza porównywarka obecnie prezentuje informacje na temat czterdziestu wiodących kantorów internetowych. Na krajowym rynku działa więc całkiem dużo serwisów wymiany, a Polacy dodatkowo mogą korzystać z usług zagranicznych operatorów zajmujących się wymianą walut oraz transferami pieniężnymi (np. CurrencyFair i TransferWise). Dlatego polski rynek wymiany walut online jest bardzo konkurencyjny.

E-kantory walczą o klienta na spready i nie tylko

Kantory internetowe konkurują ze sobą przede wszystkim przez wysokość spreadów. Ale ważnym elementem polityki marketingowej są też promocje i programy lojalnościowe.

E-kantory wprowadzają preferencyjne warunki wymiany dla nowych użytkowników (np. obniżone spready w pierwszych transakcjach). My sprawdziliśmy, czy ekantory mają również promocyjną ofertę dla swoich stałych klientów.

W Amronecie, TOPkantorze i Walutomacie lojalni klienci dostaną rabat

Po sprawdzeniu e-kantorów i platform wymiany walut porównywanych przez Kurencja.com okazuje się, że dwa takie serwisy przewidują obniżkę prowizji dla stałych klientów. Mowa o Amronecie i TOPkantorze.

Amronet zwraca 1/4 prowizji

Pierwszy z wymienionych serwisów oferuje zwrot 25% prowizji osobom, które założą nowe konto i podczas rejestracji wpiszą swój adres e-mail (w polu „kod rabatowy” lub „email polecającego”). Promocja Amronetu polega na tym, że wspomniany serwis zwraca jedną czwartą pobranej prowizji za wymianę społecznościową. Gdy zwrócona kwota przekroczy 100 zł, klient będzie mógł ją przelać na swoje konto w złotych. Warto nadmienić, że promocja zapewniająca zwrot prowizji nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi Amronetu.

TOPkantor kusi większych klientów

Aktualna promocja TOPkantor jest przeznaczona dla osób fizycznych oraz firm, które wymieniają duże kwoty. Wspomniany serwis obniża prowizję za wymianę społecznościową (z 0,15% do 0,10%), jeżeli klient we wszystkich swoich transakcjach wymieni przynajmniej 100 000 jednostek waluty przez cały miesiąc. Analogiczna obniżka prowizji wynosi 0,1 punktu procentowego (z 0,15% do 0,05%), gdy użytkownik w trakcie miesiąca wykona transakcje (e-kantor, wymiana społecznościowa) o wartości przynajmniej 1 000 000 jednostek waluty.

Walutomat też docenia stałych klientów

Warto nadmienić, że popularny Walutomat też stosuje system prowizji premiujący stałych klientów. W zależności od obrotu w poprzednim miesiącu, naliczana prowizja wynosi od 0,06% do 0,20% (patrz poniższa tabela).

Stali klienci e-kantory Kurencja tab.1

Punkty lojalnościowe od InternetowegoKantoru.pl

Na preferencje mogą również liczyć klienci najstarszego e-kantoru, który działa na polskim rynku. Portal InternetowyKantor.pl nadal kontynuuje swój program punktowy. Jego uczestnicy za każdy zdobyty punkt mogą wymienić jedną z głównych walut (EUR, USD, GBP, CHF) po średnim kursie. Wspomniany kurs stanowi średnią arytmetyczną dla kursu kupna i sprzedaży danej waluty. Jeżeli przyjmiemy, że w serwisie InternetowyKantor.pl spread dla dolara wynosi 3 grosze (dane z 21 lutego 2015 r.), to posiadacz jednego punktu zaoszczędzi 1,5 grosza na zakupie dolara i będzie mógł sprzedać amerykańską walutę o 1,5 grosza drożej.

W przypadku transakcji o wartości 2000 USD, takie zasady programu punktowego skutkują konkretną oszczędnością wynoszącą 30 zł.

Punkty pozwalające na korzystną wymianę walut, mogą otrzymać między innymi osoby, które biorą udział w akcjach promocyjnych i konkursach organizowanych przez

InternetowyKantor.pl. Serwis należący do spółki Currency One, nagradza użytkowników również za wystawienie opinii na Opineo.pl (jednorazowo +50 punktów) oraz skuteczne polecenie e-kantoru znajomemu (+1000 punktów za pierwsze polecenie i 100 za każde kolejne polecenie w miesiącu kalendarzowym). Warto również dodać, że osoba zakładająca konto na serwisie InternetowyKantor.pl, dzięki poleceniu uzyska 1000 punktów. Każda transakcja wykonana przez takiego klienta, będzie generowała kolejne punkty dla polecającego (np. 1 punkt za 10 EUR/USD/CHF/GBP i 100 CZK/DKK/NOK). Co ważne, taki dodatkowy sposób uzyskiwania punktów nie jest ograniczony czasowo.

Programy poleceń

Poza wymienionymi korzyściami dla lojalnych klientów, część e-kantorów pozwala zarobić (dorobić) swoim klientom na programach polecania ich usług (tych e-kantorów) znajomym (tych klientów). Takie programy prowadzą m. in.:

  1. Lider Walut
  2. Fritz Exchange
  3. Amronet
follow us in feedly