Newsletter

nowoczesnego marketingu

Najważniejsze narzędzia nowoczesnego marketingu

Prowadząc biznes, szczególnie biznes międzynarodowy, w internecie, musisz być konkurencyjny. Tę konkurencyjność łatwiej Ci będzie uzyskać, kiedy będziesz korzystać z najlepszych narzędzi nowoczesnego marketingu. Przedstawimy je wszystkie.

Partnerem cyklu jest Constant Contact.nowoczesnego marketingu

Narzędzia nowoczesnego marketingu

Dzisiaj biznes prowadzi się z dużym udziałem narzędzi internetowych.

Nawet jeżeli jest to biznes tradycyjny, prowadzony całkowicie “w realu” rozwiązania online:

  • poprawiają efektywność działalności – możesz zarabiać więcej przez wzrost przychodów lub zmniejszenie kosztów
  • umożliwiają automatyzację biznesu – część rzeczy można przygotować wcześniej do późniejszego uruchomienia, albo włączyć w tle
  • zapewniają skalowalność – nie mając zasobów możesz wskoczyć na wyższy poziom biznesu, wyższe obroty
  • dają przewagę nad konkurencją

W szczególności dotyczy to narzędzi nowoczesnego marketingu, czyli rozwiązań umożliwiających prowadzenie marketingu online na najwyższym poziomie. Niże znajduje się ich lista.

Domeny internetowe

Domena internetowa to podstawa dzisiejszych firm, także tych działających w środowisku realnym.

Domena to więcej niż odpowiednik fizycznego adresu firmy.

Dobry adres www daje coś więcej niż tylko miejsce w katalogu www. Dobrana domena może być nośnikiem szerszego przekazu marketingowego, bazą sloganów, haseł, czy nawet memów.

Domena .pl czy globalna

Jaką domenę wybrać? Na to pytanie polskie firmy często słyszą: krótką i z rozszerzeniem .pl. Ale nie zawsze jest to rozwiązanie optymalne.

Kiedy firma zamierza prowadzić międzynarodowy biznes lepiej wybrać którąś z globalnych końcówek, przede wszystkim: .com, .net, czy .eu, jeżeli zależy Ci na kojarzeniu z biznesem dla klientów z Europy.

Globalny, czy krajowy rejestrator

Kiedy już mamy pomysł na domenę i jest ona wolna, powinniśmy ją zarejestrować. Jeżeli ta domena może być pożądana nie tylko przez nas (jest atrakcyjna, albo właśnie się “zwolniła” bo ktoś jej nie opłacił itd.) najlepiej adres zarejestrować od razu. Nawet jeżeli chwilę poczeka na zbudowanie firmowego serwisu www, nie kosztuje to majątku, a zawsze będziesz mieć “zaklepaną” domenę.

Domenę można zarejestrować u polskiego (np. Nazwa, Home itd.) lub międzynarodowego operatora (np. Bluehost, Hostgator). W zasadzie jest to kwestia raczej obojętna. Polska firma to “bliższy” support, czasem niższe ceny, pewność domen .pl. Operator międzynarodowy to większa, bardziej doświadczona firma, czasem lepsze zabezpieczenia przed przejęciem itd. Nie do końca jest znana (bo formuły te są ściśle tajne) kwestia wpływu rejestratora domeny na pozycjonowanie domeny w wyszukiwarkach, ale są głosy, że dobry, duży i wiarygodny rejestrator może wspierać pośrednio wyniki organiczne wyszukiwania…

Hosting

O ile międzynarodowy rejestrator domeny może sprzyjać, ale nie musi pozycjonowaniu, to już dobry międzynarodowy hosting na pewno sprawie pomaga.

Operatorzy międzynarodowi, jak sama nazwa wskazuje, posiadają swoje serwery rozmieszczone po całym świecie. To powoduje, że odbiorcy oferty, którzy mają się z nią zapoznać gdzieś dalej niż z terytorium Polski widzą ją szybciej (strony szybciej się ładują). Zatem jeżeli tylko masz, albo chcesz mieć zagranicznych klientów wybierz któregoś z międzynarodowych operatorów (np. Bluehost, Hostgator).

Platformy handlowe (e-commerce)

Jeżeli prowadzisz biznes handlowy, sklep internetowy (e-commerce) warto pomyśleć o dobrej dedykowanej do tego platformie, hostowanej przez doświadczonego dostawcę. Jeżeli myślisz o sklepie międzynarodowym, zagraniczny duży operator takiej platformy jest w zasadzie czymś co musisz mieć.

Email marketing

Ostatnią, ale nie najmniej ważną, przeciwnie, bardzo istotną grupą narzędzi nowoczesnego marketingu są rozwiązania email marketingu.

I tu od razu szybka uwaga. Email marketing to pojęcie, które dzisiaj zawiera w sobie:

  • klasyczny email marketing, newslettery+autorespondery, ale także znacznie więcej;
  • event marketing
  • ankiety
  • marketing automation
  • social media matketing

i wiele innych narzędzi, których dodatkowo ciągle przybywa.

Jednym z najbardziej doświadczonych, największych dostawców tych wszystkich rozwiązań jest partner naszego cyklu: amerykańska firma Constant Contact.

nowoczesnego-marketingu1

 

Więcej na temat szczegółowej palety rozwiązań Constant Contact napiszemy w kolejnym odcinku naszego cyklu.

 

follow us in feedly