Newsletter

Polecane blogi finansowe

Nie samym chlebem człowiek żyje dlatego też wychodzimy dzisiaj nieco poza naszą niszę walut w internecie.

Chcemy się podzielić naszymi rekomendacjami innych wartościowych blogów, które traktują szerzej o finansach, nie tylko o kantorach i platformach internetowych.

Najciekawsze blogi finansowe

Przedstawione propozycje to 6 najciekawszych wg nas polskich blogów o pieniądzach. Zamieszczamy wyłącznie laurki, ale trudno się dziwić, w końcu to strony wybrane z najlepszych.

Kolejność prezentacji nie ma znaczenia. Każda z przedstawionych witryn, mimo że traktuje o tym samym – finansach, jest na swój sposób unikatowa – nie tylko w treści, ale i sposobie jej prezentacji.

Jakoszczedzacpieniadze

Przechwytywanie

Strona Michała Szafrańskiego to nowa jakość w polskiej finansowej blogosferze.

Mimo, że blog powstał “dopiero” w 2012 r., to szybko przedarł się topu blogów o finansach, zebrał wiele nagród, jest też w końcu dochodowym biznesem z prawdziwego zdarzenia.

Autor bloga jednym z jego filarów uczynił transparentność wydatków, dochodów, decyzji podejmowanych w odniesieniu do domowego budżetu. Michał nie ma też problemu z  intymnością zarobków uzyskiwanych na swoim blogu. To podejście, oprócz oczywiście wysokiej jakości merytorycznej bloga, zjednało mu wielu lojalnych użytkowników, co można zauważyć chociażby po ilości, jakości i tonie komentarzy pod wpisami na blogu.

Według nas, największą wartością bloga Jakoszczedzacpieniadze.pl jest wyjątkowo dogłębne traktowanie pozornie typowych, prostych tematów pieniędzy normalnego gospodarstwa domowego.

Chyba nikt, jak Michał, nie potrafi zanalizować i zarekomendować np. właściwej strategii oszczędzania wody pitnej dla gospodarstwa domowego.

Blog mniej koncentruje się na newsach ze świata finansów, chociaż wyłapuje od razu  ciekawe oferty produktów finansowych.

Polecamy, przede wszystko jako internetowy podręcznik finansów osobistych.

Adres: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/

Maciej Samcik i Subiektywnie o finansach

Maciej Samcik jest dziennikarzem Gazety Wyborczej i prowadzi swojego bloga na platformie blox.pl.

Ten blog to klasa sama w sobie – wysokiej jakości warsztat dziennikarski, wyjątkowe czucie nastrojów i potrzeb odbiorców, doskonały timing. Samcik

Maciej Samcik to taki finansowy dziennikarz śledczy. Jeśli tylko jakiś bank, ubezpieczyciel przegina ze swoją nie fair ofertą, albo przesadnym marketingiem niedługo prawdopodobnie spotka się punktującą krytyką.

Szukasz co piszczy w w trawie produktów finansowych? Ten blog powinieneś dodać do zakładek.

Maciej Samcik i jego blog są lauretami wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Press Economy 2014 sprzed paru dni.

Adres: http://samcik.blox.pl/html

Metafinanse

Blog Krzysztofa Sobolewskiego ma wiele wspólnego z jakoszczedzacpieniadze.pl, przede wszystkim jeśli chodzi o zakres tematyczny: te same tematy oszczędzania i budżetu domowego.Metafinanse

Ale różni je nieco podejście autorów.

Michał Szafrański podkreśla metodyczne, analityczne wyciskanie każdej złotówki, Krzysztof Sobolewski stawia bardziej na eliminację bezsensownych strat niż wielkie wyrzeczenia. Jak sam określa swoją filozofię: Oszczędzanie to nie bezwzględne cięcia – to raczej racjonalne podejście do domowego budżetu: ograniczanie wydatków tam, gdzie to potrzebne i przemyślane wydawanie pieniędzy. Bez konieczności stawiania na głowie całego dotychczasowego stylu życia.

Adres: http://metafinanse.pl/

KobieceFinanse

Niby to samo (jak to na blogach o pieniądzach domowych), ale jednak nieco inaczej;)Kobiece finanswe

Autorka bloga, Dana Duszeńczuk stara się przedstawiać uniwersalne dylematy finansowe okiem kobiety, ale także wplata czysto babskie tematy do finansowej blogosfery
(np. Studentka w wielkim mieście).

Blog wykracza poza czysty, pieniężny rewir. Można tu znaleźć całkiem sporo tematów self help i związanych z nowymi technologiami.

Blog nagradzany w zestawieniach.

Adres: http://kobiecefinanse.pl/

Przegląd – finansowy

Dawniej na platformie blogspot, obecnie samodzielna witryna. PF

Strona może w typowo blogspotowej grafice, za to obfitująca w wiele świeżych, ale także mało wyeksploatowanych materiałów.

Również pióro autora jest wyraziste i unikatowe. Wiele tematów opatrzonych jest subiektywnymi, ale wiarygodnymi sądami oraz opiniami, rekomendacjami.

Adres: http://www.przeglad-finansowy.pl/

App Funds

Jak sam autor, Zbigniew Papiński, pisze blog prowadzony na platformie blogspot jest przeznaczony dla inwestorów i oszczędzających.app

Wyróżnikiem witryny jest comiesięczny, cykliczny raport – zestawienie najlepszych lokat i kont osobistych.

Blog działa od 2017 i przez tych siedem lat autor nie stracił ani swego czucia tematów, ani nie zaniedbał bieżących kontaktów z użytkownikami. Wszystko to skutkowało licznymi wyróżnieniami witryny.

Adres: http://appfunds.blogspot.com/

 

follow us in feedly