Newsletter

Walutomat i InternetowyKantor.pl podsumowują 2018 r. – inf. prasowa

Roku 2018 z pewnością nie można nazwać nudnym. Może nie zdarzyło się nic na miarę kryzysu z dekady wcześniej, ale ważnych wydarzeń z pewnością nie brakowało. Wahania nastrojów wpływały na rynki finansowe, w tym na branżę kantorów online. Jak kantory internetowe oceniają miniony rok i co wydarzy się na rynkach w 2019 roku? O analizę pokusili się eksperci Currency One, operatora serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat.

2018 oraz implikacje na 2019 r.

Rzadko kiedy nowy rok dostaje aż tyle problemów w spadku po poprzednim. Nie ma wątpliwości, że 2019 przyniesie całe spektrum nowych wyzwań, ale zanim to nastąpi, musi sobie poradzić z nierozwiązanymi kwestiami. A tych nie brakuje –  wojna handlowa Chiny-USA, negocjacje brexitowe, próba sił między Włochami a Unią Europejską, shutdown w USA czy spadek cen ropy. „Każdy z tych problemów niesie ze sobą ogromny potencjał do zmiany świata, w którym funkcjonujemy” – ocenia Krzysztof Adamczak, analityk finansowy Currency One.

Większość głównych wydarzeń 2018 wciąż trwa i niewykluczone, że robiąc zestawienie na 2019 rok spora część tematów powtórzy się. Mają one bowiem dalszy wpływ na rynki finansowe, w tym na branżę kantorów online, które, mimo wahań na światowych rynkach, stale rosną w siłę.

Coraz więcej osób wymienia waluty online

Ostatnie 12 miesięcy to dalszy, dynamiczny rozwój serwisów oferujących wymianę walut przez Internet.

Jak pokazują dane opublikowane przez Currency One, operatora serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat, Polacy coraz chętniej decydują się przenieść swoje potrzeby walutowe do Internetu. Według statystyk aż o 20,5% zwiększyła się liczba rejestracji nowych klientów w kantorach internetowych względem 2017 roku.

InternetowyKantor.pl i Walutomat

Rośnie udział Euro

W poprzednim roku dało się zauważyć dużo większe zainteresowanie euro –  o 9% zwiększyła się liczba ofert kupna tego pieniądza.

Euro było również walutą największego, jednorazowego zlecenia wymiany w wysokości 923 tysięcy. To właśnie europejską walutę najczęściej wysyłamy za granicę, m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Holandii.

InternetowyKantor.pl i Walutomat

Waluty wymieniają przede mężczyźni w wieku 30-45 lat

Interesująco wyglądają dane demograficzne użytkowników kantorów online. Większość z nich (ok. 45%) to osoby w wieku 30-45 lat.

Mężczyźni to zdecydowanie liczniejsza grupa wśród klientów kantorów online, stanowiąca 69%. Wszyscy klienci InternetowyKantor.pl tylko w 2018 roku zaoszczędzili na wymianie walut w serwisie ponad 122 miliony złotych.

InternetowyKantor.pl i Walutomat

Usługi kantorów internetowych coraz bardziej przekonują również klientów biznesowych. Wynika to z oferty dedykowanej użytkownikom prowadzącym własną działalność, która idealnie wpasowuje się w ich potrzeby walutowe.

Tylko w 2018 roku z usług Walutomat skorzystało aż o 27%  więcej klientów z własną działalnością. Średnio tacy użytkownicy wymieniali o 4% więcej, niż w poprzednim okresie.

Załóż darmowe konto do wymiany walut w InternetowyKantor.pl / Walutomat

 

follow us in feedly