Newsletter

Archives
Wymiana walut przez internet

Wymiana walut przez internet – pytania i odpowiedzi

Wymiana walut przez internet szybko zyskuje popularność, a obroty kantorów internetowych rosną jak na drożdżach. Mimo to nadal pojawia się wiele pytań związanych z korzystaniem z e-kantorów oraz samymi transakcjami wymiany w sieci. Zebraliśmy wszystkie najczęściej występujące niejasności i wątpliwości. Wymiana walut przez internet – 36 najczęstszych pytań   1. Czy kantory internetowe są bezpieczne?…Czytaj dalej »

Firmowe transfery pieniężne – jak najlepiej i najtaniej przesłać środki z kraju za granicę i z zagranicy do Polski

Biznes, nawet ten stosunkowo mały nie działa już tylko lokalnie. Nawet mikro i średnie firmy sprowadzają towary z zagranicy i eksportują to co produkują. Świat nigdy wcześniej nie był tak otwarty, globalny, nie było tylu możliwości prowadzania handlu międzynarodowego z poziomu dowolnej, nawet najmniejszej miejscowości w Polsce. Możliwości są większe, ale i konkurencja znacznie mocniejsza……Czytaj dalej »

Zarobki i transfery pieniężne Ukraińców, czyli realna strona kwestii uchodźców i emigrantów

Tematy uchodźców, emigrantów, emigrantów zarobkowych są ostatnio modne w mediach, chociaż nie zawsze popularne. Tymczasem to kolejny przykład, kiedy mamy do czynienia z dwiema perspektywami: “rzeczywistością” polityczną i po prostu rzeczywistością (żeby nie powiedzieć: rzeczywistą rzeczywistością). Chodzi konkretnie o Ukraińców, ich napływ, pracę, zarobki i w końcu transfery pieniężne. NBP przyjrzał się danym o zarobkach…Czytaj dalej »