Newsletter

Archives
Wymiana walut przez internet

Wymiana walut przez internet – pytania i odpowiedzi

Wymiana walut przez internet szybko zyskuje popularność, a obroty kantorów internetowych rosną jak na drożdżach. Mimo to nadal pojawia się wiele pytań związanych z korzystaniem z e-kantorów oraz samymi transakcjami wymiany w sieci. Zebraliśmy wszystkie najczęściej występujące niejasności i wątpliwości. Wymiana walut przez internet – 36 najczęstszych pytań   1. Czy kantory internetowe są bezpieczne?…Czytaj dalej »

“Kantory w internecie to biznes skali”- małe już odchodzą

Pierwsze Kantory w internecie powstały w 2009 r. a ich prawdziwy wysyp zaczął się w niemal dokładnie 5 lat temu, kiedy weszła w życie tzw. ustawa antyspreadowa (pozwala spłacać raty kredytu walutowego środkami zakupionymi poza bankiem). Do pierwszych e-kantorów dołączały kolejne, a ostatnia duża fala tego typu start-up’ów miała miejsce po piętnastym stycznia 2015 r. (czarny…Czytaj dalej »

Przyszłość kantorów online – co nas czeka na rynku wymiany walut w internecie

Masowa, internetowa wymiana walut na rynku prywatnym (B2C) jest wyłącznie polskim wynalazkiem i fenomenem rynkowym. Jego rozwojowi sprzyjał splot kilku czynników gdzie indziej nie występujących, przynajmniej nie w takiej skali i nie razem. Mowa tutaj przede wszystkim o: wysokim wolumenie kredytów denominowanych w walutach, dużej populacji kraju (osoby prywatne, firmy) z własną, odrębną walutą oraz…Czytaj dalej »

Pierwszy, czysto “internetowy” ranking kantorów online

Kantory internetowe można szeregować na podstawie kilku istotnych czynników. Najczęściej operatorów internetowej wymiany walut zestawia się w oparciu o: liczbę kont (liczbę zarejestrowanych klientów) wartość obrotów Te czynniki mają swoje wady – część kantorów/platform utrzymuje wysoki udział nieaktywnych kont,  część też z rozmysłem skupia się na dochodowości (marży) biznesu, a nie walczy o jak najwyższe obroty….Czytaj dalej »

Czy na rynku rynku kantorów online jest jeszcze miejsce dla nowych firm?

Kantory internetowe to polski pomysł i sprawdzony przebój w dziedzinie przedsięwzięć nowoczesnej technologii. Nasze podmioty nie mają sobie równych na świecie, są też coraz większymi uczestnikami rynku e-commerce w Polsce. Czy będą się one dalej szybko rozwijać, jakie przeszkody stoją przed nimi? Gorączka rynku e-kantorów Na rynku wymiany walut online wszystko działo się szybko. Od…Czytaj dalej »

Kantory internetowe narzekają na współpracę z bankami

Kurencja.com przeprowadziła ostatnio serię wywiadów i rozmów z kantorami online. Pytaliśmy o zmiany na rynku, największe przeszkody, przygotowywane nowe produkty i prognozy na przyszłość. Kantory zgodnie narzekają na współpracę z bankami. Wskazują też, że z rynku odchodzą pierwsi konkurenci. Kantory nie boją się przyszłości i walki z konkurencją, ciągle się rozwijają i rozbudowują ofertę dla…Czytaj dalej »