Newsletter

Jak najlepiej wysłać przelew do Chin

Jeszcze dziesięć lat temu, przelewy do Chin cieszyły się o wiele mniejszym zainteresowaniem niż obecnie. Wtedy pieniądze do Państwa Środka przesyłali głównie polscy importerzy zainteresowani hurtowym zakupem tamtejszych towarów (np. artykułów gospodarstwa domowego i zabawek). Obecnie sytuacja przedstawia się już zupełnie inaczej. Oprócz polskich importerów, towary z Chin sprowadzają również konsumenci.

Przelewy do Chin

Mi. in. popularność takich serwisów aukcyjnych jak na przykład AliExpress sprzyja powszechnej potrzebie transferów do Chin. Warto również wspomnieć o polskich firmach, które coraz lepiej radzą sobie na ogromnym chińskim rynku. Dla wszystkich osób oraz przedsiębiorstw z Polski zainteresowanych przesyłaniem środków do Chin, kluczową sprawą jest koszt takich operacji finansowych. Nasza analiza wskazuje, że banki pod względem oferty „chińskich” przelewów nie rozpieszczają zarówno klientów firmowych, jak i konsumentów. Na szczęście, ciekawą alternatywę stanowią znacznie tańsze przelewy pozabankowe do Państwa Środka.

Konsument za przelew do Chin zapłaci nawet 90 zł – 100 zł

Przegląd bankowej oferty przelewów do Chin, rozpoczniemy od propozycji dla konsumentów. Osoby, które już wcześniej czytały nasze opracowania, zapewne zdają sobie sprawę, że polski sektor bankowy nie rozpieszcza klientów prywatnych pod względem oferty międzynarodowych przelewów SWIFT. Takie przelewy w systemie SWIFT muszą zlecać osoby oraz firmy, które nie wysyłają euro na terenie Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatniczego (Single Euro Payment Area – SEPA). Przelewy SEPA są szybkie (realizowane w kolejnym dniu roboczym) i kosztują polskich konsumentów nie więcej niż 5 zł – 10 zł (pod warunkiem zlecenia ich przez system bankowości internetowej).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Osoba wysyłająca środki do Chin za pośrednictwem banku, będzie skazana na realizację przelewu poprzez międzynarodowy system SWIFT. Tańsze i szybsze przelewy SEPA są wykonywane jedynie w euro. Dodatkowo można je zlecać i odbierać tylko na terenie Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatniczego (kraje UE oraz Islandia, Norwegia, Lichtenstein i Szwajcaria).

Dowiedz się więcej o przelewach SWIFT i SEPA oraz innych typach przelewów >

W analizowanej przez nas sytuacji, klient polskiego banku, który posiada tam konto walutowe w dolarach amerykańskich, wykonuje do Chin przelew o równowartości 1000 zł (patrz poniższa tabela). Wysyłanie chińskim kontrahentom środków wyrażonych w USD jest koniecznością, bo krajowe banki nie oferują konsumentom kont obsługujących juana. Na szczęście Chińczycy są przyzwyczajeni do otrzymywania płatności w amerykańskim dolarze. Ta waluta jest powszechnie wykorzystywana do rozliczeń między innymi na portalu AliExpress.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Polskie banki nie oferują kont dla konsumentów rozliczanych w juanach. Dlatego ich klienci muszą wysyłać środki do Chin w innych walutach (głównie USD).

Sprawdź, jakie są aktualne notowania juana (CNY) >

Przeczytaj nasz opis CNY i dowiedz się więcej o chińskiej walucie oraz gospodarce Chin >

Tak jak już wspomnieliśmy, konieczność wysyłania dolarów USA do Chin nie stanowi dużego problemu. Znacznie większym kłopotem może być koszt „chińskiego” przelewu SWIFT o równowartości 1000 zł. Za taką operację zleconą przez Internet (bez dodatkowych opcji przyspieszających), prywatni posiadacze kont walutowych w polskich bankach zapłacą od 4 dolarów do 40 zł. Warto dodać, że niska opłata w Nest Banku (4 USD) jest tylko wyjątkiem od rynkowej reguły. W przypadku większości konkurencyjnych instytucji, koszt najtańszego przelewu SWIFT wynosi przynajmniej 25 zł (patrz poniższe zestawienie). Posiadaczy kont walutowych może zdenerwować polityka tych banków, które uzależniają koszt przelewu SWIFT do Chin (albo innego państwa), od sumy przesyłanych środków. Taki sposób ustalania prowizji za przelew jest kłopotliwy dla konsumentów przesyłających większe kwoty, ale jeszcze bardziej uderza w przedsiębiorców (np. importujących z Chin większe ilości towaru). Konsumentów bardziej dotyka natomiast minimalny limit prowizji (np. 0,3% sumy przelewu od 20 zł). Sprawia on, że nawet operacje o niewielkiej wartości, ostatecznie kosztują 20 zł – 30 zł. Gdyby nie takie minimalne limity, to przelewy SWIFT o równowartości 1000 zł (np. w BZ WBK lub Pekao), kosztowałyby tylko 2 zł – 5 zł.

ZWRÓĆ UWAGĘ: W przypadku takich banków, jak na przykład BZ WBK, opłata za każdy przelew SWIFT zlecany przez konsumenta, zależy od przesyłanej kwoty. To problem dla osób i firm przesyłających większe kwoty.

Warto przypomnieć, że perspektywa zapłacenia nawet 30 zł – 40 zł za przelew do Chin o niewielkiej wartości (1000 zł), dotyczy operacji w systemie SWIFT pozbawionej jakichkolwiek opcji przyspieszających. Księgowania takiego standardowego przelewu w opcji kosztowej „spot”, można się spodziewać za 2 – 3 dni robocze. Jeżeli przelew SWIFT zostanie wysłany po granicznej godzinie ustalonej przez bank (np. 14:00 dnia roboczego), to czas jego realizacji wydłuży się o jeszcze jeden dzień. Możliwa jest zatem sytuacja, w której przelew SWIFT (spot) do Chin zlecany podczas weekendu, zostanie dostarczony do adresata dopiero w czwartek.

ZWRÓĆ UWAGĘ: W przypadku jakichkolwiek przelewów (zarówno bankowych jak i pozabankowych), czas ich realizacji zwykle jest podawany z wykluczeniem dni roboczych.

System SWIFT oferuje możliwość zlecania przelewów, które są dostarczane następnego dnia roboczego (opcja kosztowa „tomnext”) lub przed końcem bieżącego dnia roboczego (opcja kosztowa „overnight”). Problem polega na tym, że nie wszystkie krajowe banki proponują konsumentom takie przyspieszone przelewy SWIFT (zobacz oferta mBanku i Nest Banku w poniższej tabeli). Z kolei klienci Idea Banku zlecą szybki przelew SWIFT tylko przez telefon albo osobiście (w placówce).

Kolejnym problemem jest konieczność wykonania sporej dopłaty za przelew SWIFT z opcją kosztową tomnext lub overnight. Za przykład może posłużyć ING Bank Śląski, który w przypadku standardowego przelewu SWIFT spot zlecanego online, inkasuje stałą opłatę w wysokości 40 zł. Wybór trybu pilnego przed wysłaniem przelewu (np. do Chin), skutkuje wzrostem opłaty do 90 zł. Przy tak dużym koszcie może się okazać, że opłata za przelew online będzie większa od wartości drobnych przedmiotów kupowanych w Państwie Środka. Warto dodać, że wysoki koszt przyspieszonego przelewu SWIFT w ING nie jest rynkowym wyjątkiem. Duże opłaty za szybsze przesłanie środków, nalicza między innymi Pekao, PKO BP oraz Millennium Bank (zobacz poniższa tabela).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Krajowe banki każą sobie sporo dopłacać za wybór szybszej opcji przelewu SWIFT (tomnext lub overnight). Taki przyspieszony przelew nawet w przypadku niewielkiej wartości (np. 250 USD – 300 USD), może wiązać się z opłatą wynoszącą prawie 100 zł.

Dowiedz się więcej o cechach przelewów SWIFT oraz czasie ich realizacji >

Porównanie kosztu przelewów SWIFT do Chin (w USD) z rachunków walutowych w wiodących krajowych bankach (luty 2018 r., konta walutowe dla konsumentów)
Nazwa banku

Nazwa rachunku walutowego

Koszt przelewu SWIFT

w systemie bankowości internetowej (uwzględniono najtańszy przelew SWIFT)

Przykładowe koszty przelewu (najtańszy przelew SWIFT) o równowartości 1000 zł Stawki za szybsze przelewy internetowe SWIFT (tryb SHA)
Alior Bank

Konto walutowe

30 zł 30 zł tryb pilny: 45 zł

tryb ekspresowy: 50 zł

BZ WBK

Konto24 walutowe

0,2% kwoty, od 20 zł do 200 zł 20 zł tryb pilny: dopłata 0,1%,

od 4,75 zł do 90 zł

tryb ekspresowy: dopłata 0,2%,

od 9,5 zł do 180 zł

 

Idea Bank

Konto WALUTOWE

0,25%, od 29,99 zł do 90 zł 30 zł tryb przyspieszony (oddział lub telefon): 0,25%, od 39,99 zł do 150 zł

tryb ekspresowy (oddział lub telefon): 0,25%, od 49,99 zł do 200 zł

 

ING Bank Śląski

Konto Walutowe

40 zł 40 zł tryb pilny: 90 zł
mBank

eMAX walutowy

0,35% kwoty, od 25 zł do 200 zł 25 zł brak opcji szybszych przelewów
Millennium Bank

Konto Walutowe

0,50% kwoty, od 20 zł do 125 zł 20 zł tryb pilny: dodatkowo 25 zł

tryb ekspresowy: dodatkowo 50 zł

Nest Bank

Nest Konto Waluta

4 USD 4 USD brak opcji szybszych przelewów
Pekao S.A.

Eurokonto Walutowe

0,50% kwoty, od 30 zł do 250 zł 30 zł tryb pilny: 0,6%, od 50 zł do 300 zł

tryb ekspres: 0,75%, od 70 zł do 400 zł

 

PKO BP

Konto Walutowe

0,15% kwoty, od 25 zł do 130 zł 25 zł tryb Tomnext: dodatkowo 60 zł

tryb Overnight: dodatkowo 100 zł

 

Raiffeisen Polbank

Konto Walutowe

35 zł 35 zł tryb szybki: dodatkowo 15 zł

tryb ekspresowy: dodatkowo 25 zł

Źródło: opracowanie Kurencja.com na podstawie tabel opłat i prowizji banków (dane z 18 lutego 2018 r.)

Bankowa oferta przelewów dla firm nie jest o wiele lepsza

Na koszty przelewów SWIFT (np. do Chin), mogą narzekać również przedsiębiorcy posiadający konta walutowe w największych polskich bankach. Świadczą o tym informacje z poniższej tabeli. Po porównaniu dwóch prezentowanych zestawień można stwierdzić, że niektóre banki oferują klientom firmowym nieco mniejsze prowizje za najtańszy przelew SWIFT niż w przypadku konsumentów. Taką politykę prowadzi między innymi Alior Bank oraz Millennium Bank. Niższy poziom prowizji nie oznacza jednak, że banki zarobią mniej na klientach firmowych. Trzeba zdawać sobie sprawę, że tacy biznesowi posiadacze kont zwykle wykonują przelewy walutowe o większej wartości niż konsumenci.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Krajowe banki sporo zarabiają na przelewach walutowych wykonywanych przez firmy, bo takie operacje cechują się większą częstotliwością i wartością niż w przypadku konsumentów.

W naszym drugim przykładzie analizujemy sytuację polskiego przedsiębiorcy, który płaci chińskiemu sprzedawcy równowartość 10 000 zł za sprowadzane zabawki oraz artykuły biurowe. Jeżeli właściciel firmy zdecyduje się na wysłanie takiej kwoty w ramach „najtańszego” przelewu SWIFT (online, opcja spot), to koszt całej operacji wyniesie od 5 USD (Nest Bank) do 65 zł (Raiffeisen Polbank). Podobnie jak w przypadku zlecenia składanego przez konsumenta, za typowy przelew trzeba zapłacić ponad 25 zł.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Najtańszy przelew firmowy do Chin o równowartości 10 000 zł, w przypadku krajowych banków zwykle kosztuje więcej niż 25 zł.

Trzeba podkreślić, że informacje o najtańszym przelewie SWIFT prezentowane w powyższej i poniższej tabeli, dotyczą operacji z opcją kosztową SHA (shared). Wspomniana opcja kosztowa zakłada poniesienie kosztu przelewu przez nadawcę i konieczność pokrycia ewentualnych prowizji banków pośredniczących przez odbiorcę. Takie naliczenie dodatkowych prowizji kosztem odbiorcy, odbywa się poprzez zmniejszenie wartości przelewu. Jeżeli nadawca prywatnego lub firmowego przelewu zdecyduje się na poniesienie wszystkich kosztów w ramach opcji kosztowej OUR, to już na wstępie konieczne będzie pokrycie ryczałtu na poczet opłat i prowizji pobieranych przez banki pośredniczące. Taka opłata ryczałtowa powiększa koszt przelewu SWIFT np. o 60 zł – 100 zł i jest bezzwrotna.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Przelew SWIFT w opcji kosztowej OUR gwarantuje dostarczenie adresatowi określonej sumy (np. wyszczególnionej na fakturze), ale jednocześnie skutkuje kosztem dla nadawcy wyższym np. o 60 zł – 100 zł.

Przeczytaj więcej na Kurencja.com o opcjach kosztowych przelewów >

Jeżeli przykładowa firma będzie chciała wysłać do Chin przyspieszony przelew SWIFT (nawet bez opcji OUR), to koszty całej operacji znacząco wzrosną. Można się o tym przekonać dzięki informacjom z poniższej tabeli, prezentującym dopłaty za przelew SWIFT w trybie pilnym (tomnext) lub ekspresowym (overnight). Za szybszą realizację przelewu, słono każe sobie płacić np. Millennium Bank. Przedsiębiorcy korzystający z usług tej instytucji, za standardowy przelew SWIFT (np. do Chin) zapłacą 0,25% przesyłanej kwoty, od 17 zł do 170 zł. Wybór opcji przyspieszającej księgowanie, będzie skutkował dopłatą wynoszącą 50 zł (tryb pilny przelewu) lub 100 zł (tryb ekspresowy).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Firmy wysyłające do Chin przyspieszony przelew SWIFT o dużej wartości, bez problemu mogą osiągnąć maksymalny limit jednorazowej opłaty, który w przypadku kilku analizowanych banków wynosi ponad 200 zł.

Porównanie kosztu przelewów SWIFT do Chin z rachunków walutowych w wiodących krajowych bankach (luty 2018 r., konta walutowe dla przedsiębiorców)
Nazwa banku

Nazwa rachunku walutowego

Koszt przelewu SWIFT

w systemie bankowości internetowej (uwzględniono najtańszy przelew SWIFT)

Przykładowe koszty przelewu (najtańszy przelew SWIFT) o równowartości 10 000 zł Stawki za szybsze przelewy internetowe SWIFT (tryb SHA)
Alior Bank

Rachunek Partner

20 zł 20 zł tryb pilny: 50 zł

tryb ekspresowy: 70 zł

BZ WBK

Konto walutowe

 

0,25% kwoty, od 25 zł do 200 zł 25 zł tryb pilny:

dopłata 0,1%, od 5 zł do 100 zł

tryb ekspresowy:

dopłata 0,2%, od 10 zł do 180 zł

 

Idea Bank

Konto WALUTOWE

0,25%, od 29,99 zł do 90 zł 30 zł tryb przyspieszony (oddział lub telefon): 0,25%, od 39,99 zł do 150 zł

tryb ekspresowy (oddział lub telefon): 0,25%, od 49,99 zł do 200 zł

 

ING Bank Śląski

Konto Walutowe dla firmy

40 zł 40 zł tryb pilny: 90 zł
mBank

mBiznes konto walutowe

0,35% kwoty, od 25 zł do 200 zł 35 zł brak opcji szybszych przelewów
Millennium Bank

Rachunek Biznes w walucie obcej

0,25% kwoty, od 17 zł do 170 zł 25 zł tryb pilny: dodatkowo 50 zł

tryb ekspresowy: dodatkowo 100 zł

Nest Bank

BIZnest Konto Waluta

5 USD 5 USD brak opcji szybszych przelewów
Pekao S.A.

Pakiet Mój Biznes Walutowy

0,2% kwoty, od 50 zł do 200 zł 50 zł tryb pilny: 0,2%, od 120 zł do 220 zł

tryb ekspres: 0,2%, od 150 zł do 250 zł

 

PKO BP

Pakiet Biznes Waluta

 

0,15% kwoty, od 25 zł do 130 zł 25 zł tryb Tomnext: dodatkowo 60 zł

tryb Overnight: dodatkowo 100 zł

 

Raiffeisen Polbank

Pakiet Walutowy

 

65 zł 65 zł tryb szybki: dodatkowo 25 zł

tryb ekspresowy: dodatkowo 35 zł

Źródło: opracowanie Kurencja.com na podstawie tabel opłat i prowizji banków (dane z 18 lutego 2018 r.)

Poza bankiem szybki przelew do Chin kosztuje 5 zł – 10 zł

Gdyby nie istniała żadna alternatywa w stosunku do oferty banków, to sytuacja osób oraz małych firm często wysyłających przelewy do Chin, nie byłaby godna pozazdroszczenia. Tacy klienci rodzimego banku często nie chcą opłacać rachunków za zakupy w Chinach przy pomocy karty debetowej wydawanej do swojego konta. Jest to słuszne podejście, gdyż transakcje „kartowe” online (MO/TO/IO), generalnie są niezbyt bezpieczne. W przypadku chińskich sklepów online, dodatkowo występują większe obawy związane z prywatnością transakcji oraz zabezpieczeniem środków przed hackerami. Handel elektroniczny w Państwie Środka rozwija się bardzo prężnie, ale nie wszyscy sprzedawcy stosują podobne standardy.

Niektóre osoby oraz małe firmy ze względu na ryzyko transakcji MO/TO/IO, zakładają specjalne konto walutowe do ich wykonywania. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty (związane np. z przelewami walutowymi do innego banku oraz regularną opłatą za obsługę konta i karty debetowej).

ZWRÓĆ UWAGĘ: Zapłata za e-zakupy w Chinach przy pomocy swojej głównej karty debetowej, generuje dość znaczące ryzyko. Z kolei założenie dodatkowego konta (z kartą) służącego wyłącznie do transakcji MO/TO/IO, oznacza dodatkowe koszty klienta i zarobek banku.

Na szczęście osoby wykonujące przelewy do Chin, mają ciekawą alternatywę wobec drogiej oferty banków oraz „kartowych” płatności online (MO/TO/IO). Mowa o przelewach proponowanych przez firmy pozabankowe. Poniższe zestawienie przygotowane pod kątem osoby lub firmy kupującej w Chinach, przedstawia ofertę takich przelewów pozabankowych (waluta: USD). Analizowani operatorzy przelewów wprawdzie nie oferują operacji wykonywanych w juanach, ale mogą tanio wysłać dolary do Chin. W przypadku takich serwisów, jak TransferGo, TopFX, Kantor.pl i Global Transfer, koszt standardowego przelewu do Chin nie przekracza 10 zł. Portal TransferGo za 9 zł wykonuje przelew, który będzie zaksięgowany w Państwie Środka już następnego dnia roboczego. To uzasadnia nieco wyższy koszt przelewu niż w przypadku najbardziej atrakcyjnych kosztowo ofert (5 zł). Warto zwrócić uwagę, że wszystkie serwisy oferujące najtańsze przelewy międzynarodowe w USD, stosują stałe stawki opłat (np. 5 zł za jeden przelew). To rozwiązanie jest korzystne dla klientów wysyłających za granicę duże sumy.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Tani przelew międzynarodowy w dolarach, wyślemy między innymi za pośrednictwem następujących serwisów: TransferGo, TopFX, Kantor.pl i Global Transfer. Każdy z nich jest dobrze oceniany przez polskich użytkowników i stosuje stałe stawki nawet dla przelewów o dużej wartości.

Dla firmy faktyczny koszt przelewów wykonywanych za pośrednictwem operatorów pozabankowych, będzie jeszcze mniejszy od stawek przedstawionych w poniższej tabeli, gdyż opłaty można uwzględnić w comiesięcznym rozliczeniu podatku dochodowego. Pod tym względem pozabankowi operatorzy płatniczy, nie różnią się od znacznie „droższych” banków.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Koszty przelewów naliczane przez operatorów pozabankowych, również można odliczyć od podatku płaconego przez firmę.

Oprócz prowizji i opłat przedstawionych w poniższej tabeli, klienci pozabankowych operatorów płatniczych, poniosą również pewne koszty związane z wymianą walut. W analizowanym przykładzie mowa o wymianie złotych na dolary amerykańskie (wysyłane do Chin). Na szczęście te koszty wymiany nie są duże (w porównaniu do oferty banków), co wynika z atrakcyjnych kursów. W dniu 18 lutego 2018 roku, porównywani operatorzy pozabankowi, proponowali następujące kursy wymiany złotych na dolary:

Dla porównania, średni kurs kupna dolara w 19 wiodących polskich bankach wynosił 3,4438 zł (od 3,3933 zł w Credit Agricole do 3,5138 zł w Getin Banku). Dzięki przeanalizowaniu kursów oferowanych przez banki i operatorów pozabankowych, można wskazać jeszcze jedno źródło oszczędności, czyli lepszy dla klienta kurs wymiany. Dzięki takiemu korzystnemu kursowi można zaoszczędzić na przykład:

  • 20 zł przy zakupie 300 dolarów amerykańskich na cele prywatne (różnica między ofertą ING Banku Śląskiego oraz TransferGo)
  • 205 zł przy zakupie 3000 dolarów amerykańskich na cele firmowe (różnica między ofertą ING Banku Śląskiego oraz TransferGo)

Jeżeli do oszczędności związanej z lepszym kursem USD/PLN (TransferGo – 3,3750 zł, ING – 3,4433 zł) dodamy oszczędność dotyczącą kosztu najtańszego przelewu do Chin (TransferGo – 9 zł, ING – 40 zł), to okaże się, że oszczędności dla przykładowego klienta będą jeszcze większe (konsument – 51 zł, przedsiębiorca – 236 zł). Ten przykład uświadamia, jaką kwotę można stracić na tylko jednym przelewie.

ZWRÓĆ UWAGĘ: Klienci pozabankowych operatorów płatniczych, oszczędzają również dzięki korzystniejszym kursom zakupu potrzebnych walut. W przypadku firmowego przelewu do Chin o wartości 3000 USD, łączna oszczędność klienta (wynikająca z lepszego kursu i niższych opłat) może wynosić nawet 230 zł – 250 zł.  

Sprawdź informacje na temat aktualnych promocji dla osób przesyłających i wymieniających waluty >

Sprawdź, jakie są aktualne notowania walut w największych kantorach internetowych >

Przelewy do Chin: porównanie oferty popularnych operatorów płatniczych                               (luty 2018 r.)                               
Nazwa serwisu internetowego                      ↓ Koszty przesłania pieniędzy z Polski do Chin                     (waluta USD) Dodatkowe informacje
Kantor Walutowy   Alior Banku Przelew SWIFT z opcją BEN lub SHA: przelew normalny – 30 zł/0 zł (w ramach indywidualnego limitu), przelew pilny – 45 zł/0 zł (w ramach indywidualnego limitu), przelew ekspresowy – 50 zł/0 zł (w ramach indywidualnego limitu). Przelew SWIFT z opcją OUR: przelew normalny – 100 zł, przelew pilny – 115 zł, przelew ekspresowy – 120 zł. Liczba przelewów zagranicznych, które można wykonać za darmo, zależy od wartości wcześniej zrealizowanych transakcji wymiany walut.
CurrencyFair Przelew w USD (1 – 2 dni robocze): 4 USD

 

 

 

 

Przy wymianie waluty, klient płaci dodatkową prowizję:

–  wymiana społecznościowa – 0,25% – 0,30% wartości wymiany

–  wymiana kantorowa: 0,40%  – 0,60% wartości wymiany

FerPay Standardowy przelew w USD (2 dni robocze): 38 zł

 

Firma FerPay oferuje pierwszy przelew za darmo. Limit wartości jednego przelewu w USD to 200 000 zł.
GlobalTransfer Standardowy przelew w USD: 5 zł

Ekspresowy przelew w USD: 85 zł

Podane obok opłaty (5 zł/85 zł), dotyczą przelewów w opcji kosztowej SHA. Stawka dla opcji kosztowej OUR to 65 zł (przelew zwykły) lub 145 zł (przelew ekspresowy).
Kantor.pl Przelew SWIFT USD w opcji SHA: – 5 zł. Przelew USD w opcji OUR – 60 zł.
TOPkantor Przelew SWIFT USD w opcji SHA (2 – 3 dni robocze): – 0,05% przelewanej kwoty, min. 5 zł. Opcja OUR (USD): (0,05% przelewanej kwoty, min. 5 zł) + 60 zł
TopFX Przelew SWIFT USD w opcji SHA (2 – 3 dni robocze): – 5 zł. Opcja OUR (USD): 65 zł
TransferGo Standardowy przelew w USD (termin realizacji – następny dzień roboczy): 9 zł

 

 

Marża dotycząca przewalutowania wynosi 0,2% – 1,8%.

Źródło: opracowanie własne na podstawie stron internetowych porównywanych serwisów (dane z 18 lutego 2018 r.)

 

follow us in feedly