Newsletter

Najlepsze kantory Bitcoin i pozostałych kryptowalut

Aby zdobyć Bitcoiny i inne kryptowaluty możemy je kopać, co już dawno przestało się opłacać, albo je kupić – na giełdach, albo w kantorach BTC, które są chyba najszybszym sposobem nabycia kryptowalut.

Porównanie kantorów Bitcoin (BTC)

Co to jest kantor Bitcoina? Kantor, który umożliwia sprzedaż i skup walut.

Kantory Bitcoina działają podobnie do kantorów zwykłych walut fiat – jest kurs sprzedaży, po którym możemy kupić kryptowaluty i kurs kupna, po którym możemy je kantorowi sprzedać. Po drugiej stronie naszych transakcji jest firma (właśnie operator kryptokantoru), nie zaś inni użytkownicy jak to ma miejsce w przypadku giełd.

Co co są waluty FIAT?

Waluty FIAT to inaczej pieniądze fiducjarne (łac. fides – wiara). Nie mają one równowartości  w dobrach materialnych (jak np. złoto). Wartość waluty FIAT wynika z uregulowań prawnych, monopolu państwa na emisję waluty. Innymi słowy – nie ma państwa – nie ma waluty FIAT.

W kantorach BTC, jak sama nazwa wskazuje, można handlować walutą o nazwie Bitcoin. Więcej na temat BTC możesz dowiedzieć się z blogu Kurencja.com.

Jaka jest różnica pomiędzy kantorem BTC, a giełdą BTC?  Różnica jest mniej więcej podobna jak między fast foodem, a restauracją. Kantor to taki walutowy fast food. Załatwisz w nim sprawę szybko, bez formalności.

Sprawdź aktualne kursy Bitcoina i pozostałych kryptowalut

Kiedy korzystać z kantorów BTC? Kantory są nieocenione, gdy potrzebujesz w przewidywalnym czasie (około kwadransa) kupić lub sprzedać kryptowalutę.

Kantor Bitcoin dostępne są oczywiście przez Internet. Jest ich wiele, a każdy kusi opcjami, których nie ma u konkurencji. Porównanie kantorów BTC jest tematem tego artykułu.

BitCantor

Bitcantor

Lokalizacja

Właścicielem serwisu BitCantor jest BTC COIN COMPANY LTD, 24 HOLBORN VIADUCT, LONDYN, WIELKA BRYTANIA, EC1A; NR SPÓŁKI: 10071911

Adres do korespondencji to ul. Zacisze 2/6, 40-025, Katowice.

Dlaczego wiele firm finansowych rejestrowanych jest w Wielkiej Brytanii? Każda może działać w Polsce i być zarejestrowana jako spółka zagraniczna. Nie zawsze jest to korzystne.

W przypadku serwisów internetowych jest to logicznie uzasadnione. Dla usług np. weterynaryjnych polski urząd skarbowy może poprosić o przedstawienie dowodów na to, że usługi są świadczone na wyspach.

Rejestracja spółki w Wielkiej Brytanii daje takie korzyści jak: brak jakichkolwiek opłat typu ZUS, prawie 3 razy większy limit zwolnienia z podatku VAT niż w Polsce, wyższe kwoty wolne od podatku, podatek dochodowy płatny niemal rok później niż w Polsce, zmiany prawa ogłaszane są minimum rok wcześniej niż wejdą w życie, po 10 latach prowadzenia firmy otrzymuje się prawo do emerytury.

Zatem rejestracja spółki w Wielkiej Brytanii nie musi być próbą ukrycia się przed polskimi klientami, ale może świadczyć o dobrej znajomości prawa.

Waluty fiat

Akceptowane są tylko płatności w PLN. Wypłaty za sprzedaż walut są możliwe też tylko w PLN.

Kryptowaluty

Do wyboru są trzy: BTC (Bitcoin), LTC (Litecoin), ETH (Ethereum).

Karty i konta

Płacić za nabywane kryptowaluty można za pośrednictwem firmy Dotpay i akceptowanych przez nią form płatności, sieci Żabka, Poczty Polskiej, przelewów Elixir.

Przelewy ekspresowe są możliwe z banków: Alior Bank, Bank BPH, BNP Paribas, Bank Pocztowy, mBank, Credit Agricole, ING Bank, Plus Bank, Millenium Bank, Pekao SA, PKO BP, Raiffeisen Bank.

Płatności przez Dotpay są możliwe tylko dla klientów zweryfikowanych.

Weryfikacja wymaga:

 • uzupełnienia ankiety wypełnianej podczas rejestracji,
 • przesłania skanu dwóch stron dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport),
 • przesłania dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania (np. rachunek za media lub telefon ewentualnie wyciąg z rachunku bankowego tudzież dokumentu urzędowego, którego data wystawienia to maksymalnie 3 miesiące wstecz).

Pieniądze ze sprzedaży kryptowalut można odebrać za pośrednictwem bankomatu Euronet, sieci BlueCash (przelew ekspresowy), przelewów zwykłych Elixir.

Koszt wymiany

Koszty podane są w tabeli dostępnej na stronie WWW BitCantor:

 • prowizja od transakcji BTC, LTC, ETH wynosi 2%. Prowizja od wpłat ekspresowych wynosi 2 %. W systemie Soffort prowizja od wpłat wynosi 1,5 %.
 • wypłata w bankomacie kwoty od 100 PLN do 1000 PLN obciążona jest opłatą w wysokości 10 zł.
 • wypłata „tradycyjna” kosztuje 2 zł, tak samo jak opłata rachunków.

Limity

Bez rejestracji w BitCantor można wymienić waluty o wartości nie mniejszej niż 50 PLN i nie większej niż 4000 PLN. Użytkownicy zarejestrowani mają zwiększony limit maksymalny do 10000 PLN.

Transakcje kartami kredytowymi nie są akceptowane.

Program partnerski

Uczestnik programu partnerskiego otrzymuje 25% od prowizji, jaką BitCantor pobiera od poleconych użytkowników za wykonane transakcje. Nie można polecić kantoru sobie samemu i w ten sposób zarabiać pieniądze.

Opcje dodatkowe

Serwis oferuje możliwość opłacania rachunków w BTC. Wystarczy podać dane odbiorcy przelewu i opłacić transakcję w BTC, a BitCantor zrealizuje płatność.

Po przekroczenia obrotu 15.000 tysięcy Euro w ciągu pełnego roku kalendarzowego wymagana jest weryfikacja konta.

Polityka wewnętrzna firmy obejmuje możliwość: wstrzymania transakcji, blokady rachunków użytkowników oraz zamrożenia wartości majątkowych na nich zdeponowanych. Wystarczy, że transakcja zostanie zakwalifikowana jako pranie brudnych pieniędzy.

Przejdź na stronę BitCantor

Sprawdź aktualne kursy Bitcoina i pozostałych kryptowalut

CEX

CEX

Lokalizacja

Firma prowadząca serwis CEX zaczęła działać w 2013. Była – ładnie to zabrzmi – „kopalnią Bitcoinów w chmurze”. Obecnie świadczy usługi kupna i sprzedaży BTC.

Adres firmy do korespondencji to:  2nd Floor, 1-5 Clerkenwell Road, London, EC1M 5PA, United Kingdom.

Biuro mieści się pod adresem: Local office address: Office 10A, Dalton House, 60 Windsor Avenue, London SW19 2RR.

Płatności obsługuje firma: HENTONUNIT LTD Address: 20 Ionos Street, 4th floor, office 401 Egkomi, 2406 Lefkosia, Cyprus.

Waluty fiat

Akceptowane są płatności w: USD, Euro, Rublach, Funtach brytyjskich oraz BTC.

Kryptowaluty

Możliwy jest zakup oraz sprzedaż Ethereum i Bitcoin.

Karty i konta

Konto w CEX zasilić można kartą Visa lub MasterCard, przelewem bankowym, lub transferem z Crypto Capital. Zaufanie budzi procedura rejestracji. Oprócz np. numeru karty podać trzeba dane z dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby.

Wypłaty są mogą zasilać również karty Visa lub MasterCard, rachunek bankowy lub konto Crypto Capital.

Do wykonywania wypłat konieczne jest uruchomienie weryfikacji 2FA. To dodatkowy plus.

Co to jest 2FA?

Uwierzytelnienie 2FA (ang.Two-factor Authentication) czyli uwierzytelnienie dwuetapowe to nic nowego. Stosowane jest np. w bankach w postaci listy kodów czy SMS-ów potwierdzających operację.

Opcję tę w serwisie CEX można wyłączyć.

Przejdź na stronę CEX

Koszt wymiany

Wszystko jest wyszczególnione w Transaction Fee:

Opłaty za przelewy

Opłaty zależne są waluty, metody płatności, kierunku przepływu środków.

Waluta Metoda płatności Zasilenie rachunku Wypłata z rachunku
USD VISA 3.5% + $ 0.25 $ 3.80
MasterCard 3.5% + $ 0.25 1.2% + $ 3.80
Przelew bankowy 0 $ 50.00
Crypto Capital 0 1%
EUR VISA 3.5% + € 0.24 € 3.50
MasterCard 3.5% + € 0.24 1.2% + € 3.50
Przelew bankowy € 0 € 25.00
Crypto Capital € 0 € 0
SEPA € 0 € 10.00
RUB VISA 5% + ₽ 15.57 2.5% + ₽ 30.00
MasterCard 5% + ₽ 15.57 2.5% + ₽ 30.00
Przelew bankowy n/a ₽ 1,750.00
GBP VISA 3.5% + £ 0.20 £ 2.90
MasterCard 3.5% + £ 0.20 1.2% + £ 2.90
Przelew bankowy £ 0 £ 30.00
Crypto Capital £ 0 £ 0

Sprawdź aktualne kursy Bitcoina i pozostałych kryptowalut

Koszty transakcji

Koszty wymiany BTC na USD, GBP, EUR, RUB ponosi taker. Wynosi on 0,02%. Maker jest zwolniony z opłaty.

Operacje na rynku BTC są obciążone opłatami. Taker płaci 0,02% przy obrotach miesięcznych mniejszych bądź równych 5 BTC. Ponosi jest taker. Wraz z wzrostem wolumenu wysokość opłat spada do 0,1% przy kwocie 6000 BTC lub więcej.

Opłata za przechowywanie

Koszty wymiany to nie wszystko. Pobierana jest… opłata za przechowywanie (ang. Storage fee). Są one zauważalne i wynoszą np. w przypadku USD i Euro aż 2 dziennie. Z przechowywanych BTC będzie nam ubywało 0,003 BTC dziennie.

Taker i maker

Taker to kupujący (ang. take – brać), zaś maker to wystawiający ofertę (ang. make – wytwarzać).

Program partnerski

CEX odda 30% swojej prowizji osobom, które zaproszą innych do korzystania z usług serwisu.

Przejdź na stronę CEX

Changelly

changelly

Lokalizacja

Firma prowadząca serwis Changelly żyje w Internecie. Serwis to właściwie oprogramowanie, które wyszukuje na platformach takich jak Poloniex i Bitfinex najlepsze oferty i według nich realizuje wymianę.

Kryptowaluty

Przeznaczeniem serwisu jest konwersja kryptowalut. Możliwe jest przesłanie do serwisu kryptowaluty: BTC, ETH, XMR, ZEC, DASH, XRP, STEEM, ETC, LTC, DODGECOIN, FCN, SBD, AMP. ARDR, BCN, DAR, DCR, DGD, EDG, EXP, GAME, GBG, GNO, GNT, GOLOS, GUP, LBC, LSK, MAID, MLN, NBT, NLG, NXT, PIVX, POT, QCN, RADS, REP, RLC, SNGLS, STRAT, SWT, SYS, TIME, TRST, USDT, WAVES, WINGS, XAUR, XDN, XEM. Jako waluty docelowe również występują te same waluty.

Mimo informacji w regulaminie i na stronie głównej nie jest możliwy zakup kryptowalut, za waluty fiat.

Operacja wymiany

Musimy mieć portfel elektroniczny z krypto gotówką. Po wybraniu waluty źródłowej i docelowej uzyskujemy adres, na który musimy przelać kwotę. Po chwili na podany przez nas adres wróci kryptowaluta w nowym formacie, ale pomniejszona o koszt wymiany.

Koszt wymiany

Koszt wymiany uzależniony jest od oferty rynkowej. Serwis jest tylko pośrednikiem. Przekonać się można o tym, gdy wyświetlimy stronę z ofertą. Za pewien czas zostanie ona odświeżona, ale wynik będzie różnił się od poprzedniego.

Program partnerski

Wynagrodzenie jest iście królewskie. Changelly oferuje 50% tego co zarobi serwis osobie, która doprowadziła klienta do strony www changelly.

Obniżenie kosztów wymiany

Każda wymiana to koszt. Zarobić wszak musi wymieniający. Jeżeli chcesz się pozbyć krypto gotówki rozważ… wymianę jej w sklepie na towar. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „sklep z płatnościami w BTC” i uzyskasz listę miejsc, gdzie możesz waluty wirtualne zamienić na towar lub usługi. Inna sprawa, że waluty egzotyczne mogą być nie wszędzie mile widziane.

Wrażenia ogólne

Serwis z tradycjami. Przydatny, ale nasuwa się myśl. Jeżeli zainwestujesz w rzadko spotykane waluty będziesz musiał wymienić ze stratą, aby uzyskać możliwość obracania gotówką.

Cryptoins

cryptoins

Lokalizacja

Właścicielem serwisu jest Cryptoins.com Ltd, INTERNATIONAL HOUSE 24 HOLBORN VIADUCT, EC1A 2BN Londyn, Wielka Brytania.

Waluty fiat

Akceptowane są: PLN, EUR, GBP, USD.

Kryptowaluty

Nabywać i sprzedawać można tylko BTC.

Limity

Minimalna wartość jednorazowej sprzedaży bądź kupna BTC za pośrednictwem Serwisu wynosi:

 • 50 PLN,
 • 15 USD,
 • 10 GBP,
 • 15 EUR,
 • 350 CZK,
 • 750 RUB,
 • 40 HUF,
 • 150 SEK.

Maksymalna wartość jednorazowej sprzedaży bądź kupna BTC za pośrednictwem Cryptoins zależy od statusu użytkownika.

Dla użytkowników niezweryfikowanych Dla użytkowników zweryfikowanych
1000 PLN 4000 PLN
300 USD 1000 USD
200 GBP 800 GBP
300 EUR 1000 EUR
7000 CZK 30000 CZK
15000 RUB 60000 RUB
800 HUF 3500 HUF
3000 SEK 12000 SEK

Zabezpieczenie przed zmianą kursu

Przy zamówieniu z płatnością przelewem może upłynąć nieco czasu od wysłania pieniędzy do dotarcia ich na konto. W tym czasie kurs BTC może ulec. Aby się przed tym zabezpieczyć można określić widełki wahań kursu, które będą akceptowane.

Opłaty za przelewy

Opłaty zależne są waluty, metody płatności, kierunku przepływu środków.

Waluta Metoda płatności Zasilenie rachunku Wypłata z rachunku
PLN przekaz pocztowy/standardowy przelew 0 zł 1 zł
SOFORT Karta kredytowa 3%
SOFORT Szybki przelew 2,5%
ekspresowy przelew zpay.pl 5 zł
przekaz pocztowy inpost 5 zł +0,9%
SkyCash 5 zł
EUR przelew bankowy 0 € 15 €
przelew bankowy SEPA 2 €
GBP przelew bankowy 0 € 12 €
USD przelew bankowy 0 € 15 €

Co to jest Skycash?

Skycash zamienia telefon w centrum finansowe. Po zainstalowaniu aplikacji można np. wypłacić pieniądze bankomatu sieci Euronet znajdującego się na terenie Polski. W bankomacie należy wybrać opcję wypłaty bez karty, a następnie wpisać numer telefonu i jednorazowy kod. Po tym następuje wypłata gotówki.

Skycash umożliwia również: zakup biletów komunikacji miejskiej czy kinowych, uregulowanie opłaty za usługę (np. przejazd taksówką).

Nie wymaga ona posiadania karty bankowej, a jedynie aplikacji Skycash i oczywiście… doładowywania konta Skycash.

Co to jest SEPA?

SEPA (ang. Single Euro Payments Area – jednolity obszar płatności w Euro) to nazwa używana w stosunku do przelewów dostępnych we wszystkich krajach europejskich, nie tylko tych należących do strefy EURO. Operacje zlecone do godz. 14.00 czasu lokalnego są księgowane na rachunku bankowym odbiorcy zazwyczaj następnego dnia roboczego.

Zobacz: Wszystko o przelewach zagranicznych

Program partnerski

Od strony technicznej działanie programu partnerskiego w Cryptoins opiera się na linkach polecających i ciasteczkach. Kliknięcie ref linku powoduje przejście na stronę serwisu. W przeglądarce zapisana zostaje informacja w postaci pliku cookies (ciasteczka).

Co to oznacza w praktyce? Ciasteczko zostanie nadpisane gdy osoba polecona zostanie ponownie przekierowana na stronę serwisu przez link polecający innego użytkownika. Prowizja od transakcji zostanie przypisana użytkownikowi, z którego linku polecającego osoba polecona została przekierowana na stronę serwisu jako ostatnia.

Możliwy jest też wyrok salomonowy. Gdy osoba polecona ma wyłączoną obsługę ciasteczek prowizja nie będzie naliczona nikomu.

Poziom wynagrodzenia w programie partnerskim jest ustalany indywidualnie, Wyjściowo jest to 0,25%.

Za wypłatę prowizji pobierana jest opłata. Wynosi ona 0.0001 BTC.

Obniżenie kosztów wymiany

Transakcje można wykonywać bez rejestracji, jednak po założeniu konta w kantorze i zweryfikowaniu go uzyskujemy:

 • kurs niższy o około 0,5%,
 • przy obrocie miesięcznym  powyżej 15000 PLN możliwość negocjacji kursu.

Rejestracja i weryfikacja konta dają dwie korzyści, które pozwalają na szybsze uzyskanie wyższych obrotów:

 • wzrost limitu pojedynczej transakcji z 1000 PLN do 4000 PLN,
 • możliwość dokonywania płatności kartą płatniczą/kredytową oraz poprzez przelewy ekspresowe w systemie SOFORT (z dziennym limitem 2000 PLN lub 500 EUR).

Przejdź na stronę Cryptoins

247exchange

247Exchange

Właścicielem kantoru 247exchange jest InterMoney Exchange™ czyli grupa firm z branży finansowej:

 • InterMoney Exchange, Corp. – zarejestrowana w Belize,
 • InterMoney Exchange UK, Ltd. – zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i Walii,
 • InterMoney Exchange Inc. – zarejestrowana w Delaware w USA od maja 2013 roku.

Lokalizacja

Czy rejestracja firmy w egzotycznym kraju nie jest działaniem, które w razie reklamacji zakończy się radą „Pisz Pan na Berdyczów”? Belize położone w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim. Oferuje zwolnienie z podatku dla  firm International Business Companies, działających na podstawie ustawy International Business Company Act 1990 i nie łamiących prawa Belize.

Delaware jest również rajem podatkowym. Zatem praktyka ma na celu uniknięcia płacenia podatków i możliwość legalnego działania na wielu rynkach.

Waluty fiat

Kantor obsługuje następujące waluty: AUD (dolar australijski), CAD (dolar kanadyjski), CZK (korona czeska), DKK (korona duńska), EUR (euro), GBP (funt brytyjski), JPY (jen japoński), NOK (korona norweska), NZD (dolar nowozelandzki), RON (nowa leja rumuńska), SEK (korona szwedzka), TRY (lira turecka), USD (dolar amerykański), ZAR (rand południowoafrykański).

Kryptowaluty

Kantor obsługuje następujące kryptowaluty: BTC (Bitcoin), LTC (Litecoin), PPC (Peercoin), NMC (Namecoin).

Karty i konta

Akceptowane są:

 • płatności kartami VISA/MasterCard/EPRO w walutach USD i EUR,
 • przelewy bankowe SEPA (EUR) i SWIFT (EUR)
 • natychmiastowe przelewy bankowe Instant Money Transfer w walutach USD i EUR.

Koszt wymiany

Kursy wymiany (ang. Exchange Rates) są obliczane na podstawie stawek rynkowych i aktualizowane co kilka sekund.

Do tego dochodzą opłaty, za które utrzymywany jest kantor (ang. Our Fee).

Dodatkowo pobierana jest opłata za przelew (ang. Transfer Fee).

W górnej części strony widoczne są kursy walut. W środkowej części obrazka odczytać można jaką kwotę otrzymamy. W dolnej części obrazka znajduje się uzasadnienie dlaczego otrzymamy mniej niż wynika to z kursu.

Proponowaną kwotę oraz wszelkie opłaty można poznać przez wykonaniem transakcji.

Przejdź na stronę 247exchange

Program partnerski

Firma dzieli się zyskiem z osobami, które zwiększają jej obroty. Gdy skorzystasz z usług 247exchange otrzymasz własny link partnerski. Możesz go użyć do rekomendowania usług kantoru. Ile można otrzymać? Dostaniesz 30% od zarobku ze skierowanego klienta. Jeżeli klient poleci innym osobom kantor, to uzyskasz dodatkowo 30% od jego zarobku.

Zarobek można wypłacić, gdy kwota osiągnie 1 USD.

Czy można samemu sobie polecać kantor i uzyskiwać z tego tytułu profity? Niestety nie. Operacja taka (ang. self-referrals) grozi usunięciem z programu partnerskiego.

Obniżenie kosztów wymiany

Za to można uzyskać kod rabatowy biorąc udział w akcjach promocyjnych serwisu na FB.

Wrażenia ogólne

Jeśli ktoś nie zna języka angielskiego, hiszpańskiego, albo rosyjskiego – ma problem. Serwis jest prowadzony w tych wersjach językowych.

Przejdź na stronę 247exchange

4Coins

4coins

Lokalizacja

Właścicielem serwisu 4coins jest firma 12 M Sp. z o.o. z Krakowa. Miejsce zarejestrowania spółki jest identyczne z podanym na stronie WWW. Spółka została założona w roku 2009 deklarując działanie w 36 branżach. Obecnie ogranicza się do jednego – działalność portali internetowych.

Waluty fiat

Płatności i wypłaty mogą być dokonywane tylko w PLN.

Kryptowaluty

Oferta jest ograniczona do królującego na rynku Bitcoina.

Karty i konta

Przy zakupie BTC opłatę można wnieść wykonując:

 • przelew natychmiastowy z banków: IPKO, mBank, Ing, Inteligo, Citi Handlowy, Alior, BZ WBK, BPH, Bank Pekao, Millenium, Raiffeisen, Toyota Bank, BOŚ, Eurobank, Deutsche Bank, Idea Paylink, T usługi bankowe, PBS Bank, Pocztowy 24, Płacę z Orange, Blik, Bank BPS, Plus bank, Get In  bank, Noble bank, Idea Bank, Trust Pay,
 • E-przelew z banków: Ing (klienci korporacyjni), Millenium (klienci korporacyjni), Credit Agricole, Bank BGŻ, BNP Paribas, Volksvagen Bank,
 • płatność bonami i voucherami: skycasch, mpay,
 • przelew bankowy,
 • wpłatę na poczcie,
 • wpłatę w Żabce, Freshmarket, VIA – Moje Rachunki, Kantor Polski.

Wypłata za sprzedaż BTC może zostać przesłana:

 • przekazem bankowym w systemie ELIXIR za kwotę 1 zł,
 • wypłacona w bankomacie BZ WBK lub SKOK. Opłata wynosi 8,5 zł, a dzienny limit operacji to 10500 PLN.

Koszt wymiany

Operatorem płatności internetowych jest firma Dotpay z siedzibą przy ul. Wielickiej 72 w Krakowie. Umożliwia on dokonywanie przelewu środków w PLN na konto kantoru. Kwota otrzymana przez Serwis pomniejszona jest o prowizję Dotpay. Wysokość prowizji wynosi:

 • 1,9% wpłacanej kwoty i nie mniej niż 0,30 PLN w przypadku „Szybkich przelewów” oraz „Portmonetek i Voucherów”,
 • 0.8% wpłacanej kwoty i nie mniej niż 0.30 PLN w przypadku „Przelewów Online” i „Płatności gotówkowych”.

Wypłaty środków PLN realizowane są przez firmę Polskie Przelewy sp. z o. o., zlokalizowaną pod adresem Al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia 81-451.

Koszt wypłaty środków PLN poprzez bankomat  (opcja „Wypłata bankomat” wynosi 8.50 PLN brutto). Odbywa się to w ten sposób, że równowartość (według aktualnego kursu sprzedaży BTC) jest pobierana ze środków w BTC klienta w czasie finalizacji usługi.

Sprawdź aktualne kursy Bitcoina i pozostałych kryptowalut

Limity

Minimalna kwota zakupu BTC w 4coinsto 25 zł.

Zgodnie z regulaminem użytkownik może posiadać konto niezweryfikowane. Umożliwia ono wpłaty i wypłaty BTC bez limitów, zaś obrót w PLN do kwoty 65 tysięcy.

Zniesienie limitu wymaga weryfikacji konta. W tym celu należy przesłać skany dokumentów (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy) w celu potwierdzenia danych podanych podczas rejestracji. Weryfikacja trwa do 24 godzin.

Program partnerski

Serwis 4coins również  promuje się przez program partnerski. Jego uczestnikiem może być każda osoba posiadająca konto w kantorze.

Przez osobę poleconą rozumiany jest użytkownik serwisu 4coins zlecający zakup kryptowaluty BTC.

Wynagrodzenie wypłacane jest w BTC. Jest ono naliczane za w pełni zrealizowane przez transakcje  w okresie jednego roku od zarejestrowania się osoby poleconej w 4Coins.

Wypłata wynagrodzenia możliwa jest w każdym momencie.

Uczestnik programu partnerskiego rozlicza się we własnym zakresie z uzyskanych wynagrodzeń.

Koszty wymiany

Przy aktualnym, rynkowym kursie 8753 PLN/BTC dla wymiany 100 zł kantor proponuje 9339 PLN/BTC. Jest to 6,69% więcej od kursu giełdowego.

Opcje dodatkowe

Serwis oferuje portfel elektroniczny.

Przejdź na stronę 4coins.

BitXpress

Lokalizacja

BitXpress jest uproszczoną wersją serwisu sklep z bitcoinami. Właścicielem serwisu jest… tak firma zarejestrowana w Wielkiej Brytanii: Coinosophy Ltd, Ground Floor, Craven House,

40-44 Uxbridge Road, London, UK W5 2BS.

Waluty fiat

Płacić można tylko w PLN. Minimalna kwota transakcji to 10 PLN, a maksymalna 2500 PLN.

Kryptowaluty

Kupować można tylko BTC.

Karty i konta

Płatności obsługuje firma DotPay. Rejestracja nie jest potrzebna.

Koszt wymiany

Opłata wynosi 2% wartości zamówienia i 0,0005 BTC za transfer kryptowaluty.

Dokonywanie transakcji

Po wypełnieniu formularza wyświetlone zostaje podsumowanie. Zawiera ono jednostkową i łączną cenę kupowanych lub sprzedawanych kryptowalut. W przypadku kupna kryptowaluty widoczne są informacje o płatności.  W przypadku sprzedaży kryptowaluty adres bitcoin, na który należy dokonać wpłaty w ciągu określonego czasu.

BTC-SMS

BTC-sms

Lokalizacja

Niespodzianki nie będzie. Usługodawcą jest BTC COIN COMPANY LTD z siedzibą w Londynie przy ul. 24 24 Holborn Viaduct, EC1A 2BN Londyn.

Waluty fiat

Kantor działa w jedną stronę. Można w nim kupować kryptowaluty płacąc… SMS-em. Wartość netto wynosi od 0,5 PLN do 25 PLN. Kwoty brutto wynoszą odpowiednio 0,62 PLN i 30,75 PLN.

Dzienny limit transakcyjny wynosi 100 zł netto (123 zł brutto).

Kryptowaluty

Zakupić można: Bitcoin, Litecoin, Ethereum. To wersja według regulaminu.

Na stronie WWW nie jest dostępny Ethereum (stan na dzień 26 maja 2017 roku).

Realizacja transakcji

Do wykonania transakcji niezbędne są: portfel elektroniczny – od odbioru waluty oraz telefon komórkowy z aktywna kartą sim, na której jest dodatnie saldo – do wniesienia opłaty. Po wybraniu rodzaju waluty należy rozwinąć listę wartości SMS-ów i wybrać jeden z nich. Na stronie serwisu pojawi się informacja o wartości zakupywanych kryptowalut. BTC ma kurs tak wysoki, że dostępna jest tylko jedna wartość SMS-a wynosząca 30,75 PLN.

W dolnej części okna trzeba wpisać adres odbiorczy portfela kryptowalut, następnie cztery ostatnie cyfry numeru telefonu i wysłać SMS na podany numer telefonu.

Kantor nie ma własnego portfela. Waluty pobierane są z giełdy BitBay. W rezultacie zlecenia składane w godzinach od 8:00 do 22:00 są realizowane w czasie  około 30 minut. W pozostałych godzinach czas ten się wydłuża do 2… 3 godzin.

Koszt wymiany

Za kwotę 30,75 PLN można nabyć około 0,00048631 BTC. Zatem cena za 1 BTC wychodzi… 63231,27 PLN przy kursie oficjalnym około 8000 PLN. To nie pomyłka – osiem (!) razy więcej.

Dlaczego? W opłacie SMS ukryty jest 23% podatek VAT, prowizja operatora systemu SMS premium, zarobek kantoru. Dopiero to co zostanie jest wymieniane na kryptowalutę.

btcforsms

Lokalizacja

Niespodzianka. Właścicielem serwisu WM4U jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą… ul. Krokwi 32C/26, 03-114 Warszawa.

Wpis na FB informujący o uruchomieniu kantoru pochodzi z 21 stycznia 2015 roku.

Waluty fiat

Płatność odbywa się za pośrednictwem SMS premium. Usługa dostępna jest dla klientów z Polski (maj 2017), aczkolwiek firma zapowiada rozszerzenie jej na inne kraje.

Dostępne są dwie wersje językowe serwisu: polska i angielska. Zatem należy być dobrej myśli.

Kryptowaluty

Na stronie WWW dostępny jest tylko Bitcoin. W regulaminie równie mowa jest tylko o BTC. Gwarantowany czas wymiany to 24 godziny, a w przypadku braku BTC lub wystąpienia przyczyn niezależnych od właściciela serwisu wydłużyć czas do 48 godzin.

Karty SIM i konta użytkowników

Dzienny limit zamówień jest przypisany do jednego użytkownika i jednej karty SIM. Spółka zastrzega sobie zablokowanie konta użytkownika, który przekroczył limit transakcji. Maksymalny czas blokady wynosi 10 dni.

Właściciel serwisu zastrzega również, że może nie zrealizować zamówienia w przypadku braku w danym terminie BTC. Kwota SMS-a oczywiście zostanie zwrócona na konto klienta zgodnie z procedurą reklamacyjną.

Koszt wymiany

28 maja 2017 roku od godziny 6:00 do 9:00 trwała przerwa techniczna. Narzutów przy transakcji nie dało się sprawdzić. Gdy odwiedziłem serwis ponownie 31 maja 2017 roku około 11:30 przerwa techniczna trwała nadal.

bitlio

Lokalizacja

Informacji o lokalizacji firmy brak. W Internecie dostępne są informacje, że firma bitlio przekształciła się z igot. Wcześniej nosiła nazwę 13th Pty Ltd i była zarejestrowana w Australii.

Kryptowaluty i kryptofirmy

Ludzie bogaci to z reguły osoby bardzo prawe i przyjazne innym. Odziedziczyć spadek, zrobić „deal życia”, oszukać grupę ludzi – można raz. Zwykle potem pieniądze przepadają. Skoro ktoś nie miał nawyku, który przyczynił się do ich zdobycia straci je.

Technologia Bitchain stwarza możliwość. Internet daje globalny zasięg. Trzeba się liczyć z tym, że w sieci znajduje się wiele różnych ofert. Jeżeli tylko coś budzi Twoją wątpliwość – pamiętaj, że masz do dyspozycji mnóstwo innych.

Wpisanie w wyszukiwarce haseł „igot opinion”, „13th Pty Ltd opinion” prowadzi do nieciekawych wniosków.

Obecność serwisu bitlio odnotowaliśmy. Do ciebie należy wybór czy z niego skorzystasz.

Dagensia

Serwis nie działa, a szkoda. Widoczny jest w nim stale wpis o rychłym powrocie do gry.

Denarium

Lokalizacja

Firma Prasos Oy zlokalizowana jest w Lutakonaukio 7, 40100 Jyväskylä, Finland

Waluty fiat

Denarium zajmuje się… nadawaniem walucie wirtualnej postaci fizycznej. Ma wytłoczone monety naklejany jest QR kod zabezpieczony hologramem.

Fizyczny Bitcoin jest instrumentem płatniczym na okaziciela. Jego zastosowanie to przechowywanie BTC i transakcje w trybie offline.

Za usługę możliwa jest zapłata przelewem bankowym (SEPA lub International Wire Transfer), zaś za pośrednictwem Finnish Online Bank Payments zapłata jednorazowa lub w ratach.

Kryptowaluty

Za transakcję zapłacić można w  Bitcoin,Dash, Litecoin, ETH, ETC i Monero.

Koszt wymiany

BTC fizyczny jest droższy od wirtualnego. 1 srebrny BTC kosztuje około 1,0920 wirtualnych. 1 patynowany BTC kosztuje około 1,1188 wirtualnych (ale za to jak wygląda!).

FlyingAtom

Lokalizacja

Firma FlyingAtom Sp. Z.o.o  jest fizycznym kantorem BTC. Zlokalizowana jest przy ulicy Złotej 59 (14 piętro biurowiec SkyLight ), 00-120 Warszawa.

Dla osób, które mają daleko do Warszawy są dwie dobre wiadomości. Po pierwsze istnieje możliwość wysłania lub przyjęcia pieniędzy pocztą lub paczkomatem.

Waluty fiat

Jak w każdym fizycznym kantorze można sprzedać i kupić kryptowaluty a należności uregulować gotówką lub przez konta bankowe.

Kryptowaluty

Zasadniczo w obrocie są Bitcoin, Litecoin, Dash, Ethereum. Można również pytać o inne kryptowaluty.

Koszt wymiany

Przy transakcjach F2F w Warszawie na kwotę poniżej 5000 PLN prowizja wynosi 5%. Gdy kwota jest wyższa od 5000 PLN prowizja spada do 3%.

W miastach: Gdynia, Gdańsk, Olsztyn, Łódź, Wrocław, Kraków przy transakcjach F2F na kwotę poniżej 5000 PLN prowizja wynosi 6%. Gdy kwota jest wyższa od 5000 PLN prowizja spada do 4%.

Prowizja przy transakcjach z dojazdem na terenie Polski w czasie 24 godzin wynosi 4 %.

Uwaga! Punkty partnerskie na terenie Polski nie oferują możliwość sprzedaży BTC, ale nie pozwalają na kupno.

Formalności

Wizyta w kantorze jest najprostszym rozwiązaniem jeśli chce się załatwić niewielką transakcję bez mnożenia dokumentów. Wystarczy mieć ze sobą portfel elektroniczny.

Tak można handlować do kwoty 15.000 euro czyli około 62000 PLN (wg. kursu z dnia 30 maja 2017 roku).

16 czerwca 2017 roku zmieniają się regulacje aml (ang. anti-money laundering – przeciwdziałanie praniu pieniędzy). Kwota zostanie ograniczona do 10.000 euro.

Localbitcoins

LocalBitcoins to połączenie giełdy, kantoru i tablicy ogłoszeniowej. Giełdy i tablicy ogłoszeniowej bo użytkownicy z całego świata mogą publikować na stronie serwisu swoje oferty sprzedaży lub zakupu kryptowaluty. Gdy oferta jest atrakcyjna dla obu stron – można ją sfinalizować. Kantoru gdyż serwis nie oferuje takiego bogactwa opcji jak giełda. Z tej racji opisany został w artykule dotyczącym kantorów.

Lokalizacja

Firma LocalBitcoins Oy znajduje się w Porkkalankatu 20, 00180 Helsinki, Finland.

Waluty

Lista walut jest imponująca. Znajdują się na niej:

AED, AFN, ALL, AMD, ANG, AOA, ARS, AUD, AWG, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BIF, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BTN, BWP, BYN, BYR, BZD, CAD, CDF, CHF, CLF, CLP, CNH, CNY, COP, CRC, CUC, CUP, CVE, CZK, DJF, DKK, DOP, DZD, EEK, EGP, ERN, ETB, EUR, FJD, FKP, GBP (waluta domyślna), GEL, GGP, GHS, GIP, GMD, GNF, GTQ, GYD, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, IMP, INR, IQD, IRR, ISK, JEP, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KMF, KPW, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, LRD, LSL, LTL, LVL, LYD, MAD, MDL, MGA, MKD, MMK, MNT, MOP, MRO, MTL, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PLN (jest, a jakże), PYG, QAR, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SDG, SEK, SGD, SHP, SLL, SOS, SRD, SSP, STD, SVC, SYP, SZL, THB, TJS, TMT, TND, TOP, TRY, TTD,

TWD, TZS, UAH, UGX, USD, UYU, UZS, VEF, VND, VUV, WST, XAF, XAG, XAR, XAU, XCD, XDR, XOF, XPD, XPF, XPT, YER, ZAR, ZMK, ZMW, ZWL.

Kryptowaluty

Kupować i sprzedawać można tylko BTC.

Karty i konta

Na podkreślenie zasługuje chyba nigdzie indziej niespotykane bogactwo bogactwo środków płatniczych. Należą do nich: National bank transfer, SEPA (EU) bank transfer, przelew z/do wybranego banku, International Wire (SWIFT), inna płatność online, depozyt pieniężny, Hal-cash, Swish, Vipps, MobilePay FI, QIWI, przesłanie pieniędzy pocztą, IMPS Bank Transfer India, PayTM, Lydia, Interac e-transfer, Pingit, Paym, PYC, Alipay, Superflash, Chase Quickpay, OKPay, Paypal, WebMoney, Moneybookers / Skrill, Neteller, Western Union, PostePay, Moneygram, przekaz pocztowy, czek, Venmo, Dwolla, Perfect Money, CashU, PaySafeCard, Payza, AstroPay, M-PESA Kenya (Safaricom), M-PESA Tanzania (Vodacom), BPAY Bill Payment, Gift Card Code, Gift Card Code (Global), Other Online Wallet, Other Online Wallet (Global), inna kaucja, Other Pre-Paid Debit Card, Google Wallet, Amazon Gift Card Code, Vanilla, Transferwise, PayPal My Cash, RIA Money Transfer, SolidTrustPay, Xoom, MobilePay, Telegramatic Order, Payeer, advcash, Apple Store Gift Card Code, NetSpend Reload Pack, hyperWALLET, Steam Gift Card Code, MobilePay NO, iTunes Gift Card Code, Tigo-Pesa Tanzania, Payoneer, OneCard, Square Cash, Paxum, Cash at ATM, Credit card, WeChat, Reloadit, Walmart 2 Walmart, Walmart Gift Card Code, Easypaisa, Serve2Serve, Worldremit,  Ebay Gift Card Code, Starbucks Gift Card Code, Yandex Money, gotówka.

Koszt wymiany

Hm… przy kursie 8390 PLN / BTC można kupić BTC w LocalBitcoins po kursie od 9288.92 PLN / BTC do10978.74 PLN / BTC.

Jak wygląda sprzedaż BTC? Kurs jest od 8438.20 PLN / BTC do 8835.80 PLN / BTC.

Zabezpieczenia przed oszustwami

Jeżeli handel dokonywany jest przy użyciu gotówki czy przekazów pocztowych można być oszukanym. Jedynie transakcje online są chronione przez escrow. Po rozpoczęciu transakcji, kwota Bitcoins zostaje pobrana z portfela sprzedawcy przez LocalBitcoins. Jeżeli do sprzedawcy nie dotrze zapłata, LocalBitcoins, może zwolnić BTC z depozytu. LocalBitcoins staje się instytucją zaufania publicznego.

Stratę można ponieść tylko wówczas, gdy zwolnione zostanie escrow, zanim wpłat adotrze od kupującego BTC.

Jaką formę zapłaty wybrać?

Jeżeli sprzedajemy BTC i zaakceptujemy płatność kartą lub przez PayPal możemy zostać oszukani. Operacje na kryptowalutach są nieodwracalne. Płatność kartą lub przez PayPal może zostać anulowana. Dlatego w przypadku handlu „twardą walutą” jaką jest BTC należy unikać płatności z systemów, które pozwalają na anulowanie zapłaty.

Zastosowanie serwisu

Wielkim plusem jest akceptowanie wszelkich walut i form płatności. Na dobrą sprawę brakuje tylko zębów nosorożca.

Minusem jest kurs zakupu BTC.

Jaki wniosek? Jeśli masz coś, czego chcesz się pozbyć (np. kupon upominkowy do sieci sklepów, której nie cierpisz) to zamiast wyrzucać możesz zamienić na BTC.

Program partnerski

Udział w nim jest dostępny tylko dla użytkowników zarejestrowanych w LocalBitcoins. Jeżeli doprowadzisz do transakcji, wówczas otrzymujesz 20% od prowizji serwisu pobranej od kupującego i 20%  od prowizji serwisu pobranej od sprzedającego. Razem jest to 40%. Wypłaty odbywają się codziennie.

Zobacz nasz szczegółowy Opis serwisu LocalBitcoins.

Paymium

Lokalizacja

Paymium jest spółką akcyjną uproszczoną (fr. SAS – société par actions simplifiée). Kapitał zakładowy to 21,250 €.

Spółka jest zarejestrowana w Registre du Commerce et des Sociétés de Nanterre Registry pod numerem 533 264 800.

Biuro firmy mieści się pod adresem 73, rue du Chateau 92100 Boulogne-Billancourt.

Pusta strona „Team” nie nastraja optymistycznie. Ukrywa się ten, kto ma coś do ukrycia.

Według http://www.usine-digitale.fr paymium.com firma należy do grupy „50 stars of the French Fintech”. Obecność na liście skłania mimo wszystko do zainteresowania się ofertą.

Waluty fiat

Rozliczenia są dokonywane w Euro.

Kryptowaluty

Akceptowane są BTC.

Koszt wymiany

Opłaty za przelewy są zależne od środka płatniczego oraz kierunku przepływu waluty.

Środek płatniczy Opłata
Karta bankowa VISA lub Master Card 8%
Przelew przychodzący SEPA EUR Brak opłat
Przelew wychodzący SEPA EUR 0,99 EUR
Przelew przychodzący Bitcoin Brak opłat
Przelew wychodzący Bitcoin Brak opłat
Prowizja sieci Bitcoin Płaci paymium
Handel. Opłata dotyczy zleceń zrealizowanych. W przypadku  zlecenia częściowo zrealizowanego opłata naliczana jest tylko od części faktycznie wykonanego zlecenia. 0,59%

Weryfikacja konta

Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Po przesłaniu dokumentu tożsamości i potwierdzającego zameldowanie np. rachunek wystawiony nie dawniej niż przed 3 miesiącami, trwa ona… od tygodnia do dwóch.

Konto niezweryfikowane ma limit transakcji do 2500 €. Do limitu zaliczane są zarówno transakcje przychodzące jak i wychodzące. Jeżeli konto zasilone zostanie kwotą 1000 € i za równowartość 1000 € kupione zostaną BTC to pozostanie 500 € do wyczerpania limitu.

ShapeShift

Lokalizacja

Niestety nie udało się znaleźć informacji na stronie WWW firmy. Za to spójne są dane o właścicielu domeny w WHOIS.

Kryptowaluty

Serwis służy do konwersji kryptowalut. Odbywa się ona w trzech krokach. Jeżeli chcemy zamienić np. BTC na LTC należy:

 1. Wybrać BTC jako input, zaś LTC jako output.
 2. Wpisać adres LTC w polu i kliknąć klawisz Shift.
 3. Serwis wygeneruje adres do przelewu BTC. Należy przesłać na niego bitcoin.

Po chwili LTC znajdą się na twoim rachunku.

Jest to prawdziwa gratka dla miłośników egzotycznych kryptowalut. W serwisie dostępne są:

BTC Bitcoin, BCY Bitcrystals, BLK Blackcoin, BTS    BitShares, CLAM Clams, DASH    Dash, DGB Digibyte, DGD DigixDao, DOGE Dogecoin, EMC Emercoin, ETH Ether, ETH

ETC Ether Classic, FCT Factoids, GNT Golem, ICN    Iconomi, LBC LBRY, LSK Lisk, LTC

Litecoin, MAID    Maidsafe, MLN Melon, MSC Mastercoin, MONA Monacoin, NMC Namecoin, NVC Novacoin, NBT Nubits, NXT Nxt, POT    Potcoin, PPC Peercoin, RDD Reddcoin, REP Augur, SDC Shadowcash, SC Siacoin, SJCX StorjcoinX, SNGLS SingularDTV,  START

Startcoin, STEEM Steem, USDT TetherUSD, VRC Vericoin, VTC Vertcoin, VOX Voxels, XCP

Counterparty, XMR Monero, XRP Ripple, ZEC Zcash. Uff! Jest ich trochę.

Karty i konta

Firma ma ścisłą politykę unikania walut FIAT. Oznacza to, że nie korzysta z walut lub banków zależnych od polityki.

Koszt wymiany

Za wymianę pobierana jest opłata. Twórcy serwisu podkreślają, że nie jest to koszt wymiany (ang. exchange fee) lub cena za obsługę (ang. service fee), ale prowizja górnika (ang. miner fee). Nie jest ona wysoka. Przy zamianie na LTC wynosi 0,001 LTC.

SimpleCoin

Lokalizacja

Firma Simple Coin s.r.o.IČ: 01516558  zarejestrowana została w roku 2013. Zlokalizowana jest Na Maninách 876/7 Praha Holešovice, 170 00. Jeśli porównać koszty prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i w Czechach, to sprawa przestaje być tajemnicza.

Firma podaje telefon kontaktowy z numerem kierunkowym w Polsce. Spółka zaczęła działalność w Czechach, a potem rozszerzyła ją na Polskę.

Waluty fiat

Kupować można za PLN, EUR, CZK. Minimalna kwota zamówienia to 429 zł (lub równowartość), a maksymalna 428022 zł (stan na dzień 31.05.2017).

Przy kwocie transakcji powyżej 1000 Euro wymagana jest weryfikacji użytkownika.

Kryptowaluty

Sprzedawać i kupować można tylko BTC.

Karty i konta

Jeżeli przelew zostanie wykonany w czasie do czterech godzin od zawarcia transakcji, wówczas Simple Coin gwarantuje sprzedaż na warunkach jakie były w momencie składania zamówienia.

Podsumowanie

Kantorów jest wiele. Różnią się kursem, kwotami minimalnymi. Porównajmy trzy, które pozwalają na kupowanie najprostsze – bez rejestracji.

Z naszego przeglądu ofert wynikają dwa wnioski:

 1. Zanim wybierzemy ofertę kantoru warto sprawdzić ceny i warunki w trzech… czterech popularnych. Pozwoli to zaoszczędzić nieco pieniędzy na tańszej ofercie, a może i czasu gdy za jednym podejściem kupimy tyle kryptowaluty ile potrzebujemy.
 2. Do transakcji większych, gdy nie goni nas czas bardziej nadają się giełdy kryptowalut.

Przeczytaj także:

 1. Porównanie giełd kryptowalutowych na Kurencja.com

 2. Bitcoin dla początkujących

 3. Co przyniesie kryptowalutowa rewolucja dla tradycyjnych operatorów finansowych?

 4. Jak założyć swój portfel bitcoinowy?

 5. LocalBitcoins – czy można prywatnie i za darmo wymieniać Bitcoiny?

 6. Kryptowalutowe ABC – Bitcoin i inne waluty cyfrowe

follow us in feedly