Newsletter

10 Najpopularniejszych tekstów na blogu Kurencja.com

Porównywarka kantorów online Kurencja.com działa już przeszło cztery lata. W tym czasie do podstawowej zakładki: e-kantory, doszły kolejne, m. in.: transfery walutowe, czy kryptowaluty. Przez cztery lata powstało też setki tekstów związanych z tematyką walutową na naszym blogu. Zebraliśmy dla Was te, które cieszyły się i nadal cieszą się największą popularnością.

Najlepsze teksty Kurencja.com

To jasne, że najpopularniejszymi stronami, podstronami portalu Kurencja.com są zakładki z kursami poszczególnych walut:

Ale również teksty, artykuły na blogu Kurencja cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością, która utrzymuje się często mimo upływu czasu.

Co ciekawe, stale wysokim zainteresowaniem wśród naszych użytkowników cieszą się przede wszystkim materiały edukacyjne, niosące konkretną, użyteczną informację  i poradę, a nie te bardziej publicystyczne, których u nas jest dużo mniej, ale zamieszczamy je dla pewnej odmiany i równowagi.

Oto lista najpopularniejszych dziesięciu artykułów na naszym blogu:

1. Jak najlepiej przesłać, przelać, wysłać pieniądze za granicę

W tym tekście znajdziecie wszystko nt sposobów, metod przelewania, transferowania, przekazywania, przesyłania… pieniędzy za granicę, oraz z zagranicy do kraju.

Analizujemy w nim konkretne sposoby transferu walut pod kątem: czasu, kosztu oraz skomplikowania dla klienta. Dowiecie się także z artykułu czym różnią się przelewy SEPA i SWIFT, jakie są kody SWIFT polskich banków oraz co oznaczają opcje OUR, SHA, BEN.

Tekst zawiera również porównanie najpopularniejszych serwisów internetowych transferów walutowych jak: CurrencyFair, TransferWise, czy TransferGo, z tradycyjnymi formami przesyłu gotówki, czy bankami.

Czytaj cały artykuł

2. Kurs Bitcoina – ostatnie notowania, prognozy ceny BTC

Ten materiał ukazał się niedawno, na początku 2017 roku, ale szybko trafił do czołówki naszych najczęściej czytanych teksów. Wszystko zapewne za sprawą rosnącego kursu Bitcoina.

BTC

W tekście, jak sam tytuł wskazuje, przedstawiliśmy aktualne notowania BTC, jego wykres, ale także zanalizowaliśmy przyczyny wzrostu kursu kryptowaluty oraz pokusiliśmy się o prognozę dla kursu Bitcoina na przyszłość.

Czytaj cały artykuł

3. Czym płacić za granicą – gotówka, karta debetowa, kredytowa, walutowa

Kolejny, często czytany materiał jest pogłębioną analizą najlepszych (najkorzystniejszych) sposobów płacenia za granicą.

Co ważne, artykuł ukazał się w maju 2016 r. a więc w kompletnie innej rzeczywistości, niż jeszcze parę miesięcy wcześniej. Chodzi o to, że od 2015 r. banki znacznie podwyższyły koszty wymiany (przewalutowania), ale także wypłaty walut zagranicznych przy użyciu kart bankowych.

Do tego wszystkiego dochodzą znaczne równice w zależności, czy mamy kartę w systemie Visa, czy MasterCard oraz w jakim konkretnie polskim banku posiadamy naszą kartę. Zanalizowaliśmy ten gąszcz dla Was najbardziej detalicznie jak się tylko dało;)

Czytaj cały artykuł

4. Raport rynkowy kantory internetowe w kwietniu 2013 r.

To oczywiście jeden z najwcześniejszych materiałów wyemitowanych przez naszą porównywarkę.

I choć późniejsze tego typu raporty (np. Kursy walut w kantorach internetowych, stacjonarnych i w bankach – w lutym 2015 r., czy Spready w kantorach i bankach na koniec III kw 2016 r.) były bardziej rozbudowane treściowo i graficznie, to ten pierwszy raport był swoistą trampoliną naszego serwisu (dzięki niemu nasza porównywarka została zauważona przez wiele mediów i wielu użytkowników).

Czytaj cały artykuł

5. Kursy walut w długim terminie – prognozy dla klientów kantorów internetowych

Ten z kolei tekst pokazał, że nasi użytkownicy szukają przede wszystkim prognoz kursów walut na długi okres.

Każdy z nas wolałbym znać przyszłość, a im dalszą tym lepiej. Nie inaczej jest w przypadku kursów walut.

Tekst pierwotny ukazał się jeszcze w 2014 r., ale pod koniec 2016 r. poprosiliśmy analityków o aktualizację ich długoterminowych prognoz walutowych.

Artykuł z 2014 r.

Aktualizacja z 2016 r.

6. Teorie spiskowe na rynku walut

To chyba przykład jednego z tych bardziej publicystycznych tekstów na naszym blogu;). Mimo, że temat jest nieco zawoalowany to jednak przeprowadziliśmy rzeczową analizę, czy rzeczywiście, historycznie np. kursy walut:

  • rosną na wakacje, kiedy potrzebujemy dewiz na wyjazd
  • spadają przed świętami, kiedy wielu emigrantów zarobkowych przywozi waluty do kraju

Chcesz zobaczyć co wyszło w naszych badaniach?

Czytaj cały artykuł

7. Kurs walut NBP – jak jest wyznaczany

Niby temat stary i znany, a jednak wielu naszych użytkowników potrzebowało wyjaśnienia jak to jest z tym kursem (kursami) NBP – jak i kiedy dokładnie są wyznaczane. Wielu z Was też zastanawiało się, jak się dzieje, że ten kurs NBP różni się od cen foreksowych.

Czytaj cały artykuł

8. Ile już zapłaciliśmy za przywileje górników

Gruby, ale bardzo konkretny materiał, który powstał w ogniu wznieconym przez Czarny Czwartek 15 stycznia 2015 r. – policzyliśmy ile grubych miliardów złotych poszło na przywileje wąskiej bądź co bądź grupy zawodowej. Wyjaśniliśmy także dlaczego wg nas na podobne kwoty nie mogą liczyć frankowcy. Jak dotąd naszego zdania w tej sprawie nie zmieniamy.

Czytaj cały artykuł

9. Waluty na wakacje

No, właśnie: gdzie, jak najlepiej (najtaniej) kupić waluty obce kiedy jedziemy na wczasy.

W tekście podaliśmy konkretny przykład wyjazdu samochodem do Włoch na rodzinne wczasy. Zanalizowaliśmy wszystkie rozsądne sposoby taniego zapewnienia walut obcych na wczasy oraz korzystne metody płacenia za granicą.

Czytaj cały artykuł

10. Kurs franka – interesuje tylko frankowiczów?

Jak w tytule, wszystko o kursie waluty szwajcarskiej i kogo zmiany CHF dotyczą najbardziej.

Czytaj cały artykuł

follow us in feedly