10 Najpopularniejszych tekstów na blogu Kurencja.com
Porównywarka kantorów online Kurencja.com działa już przeszło cztery lata. W tym czasie do podstawowej zakładki: e-kantory, doszły kolejne, m. in.: transfery walutowe, czy kryptowaluty. Przez cztery lata powstało też setki tekstów związanych z tematyką walutową na naszym blogu. Zebraliśmy dla Was te, które cieszyły się i nadal cieszą się największą popularnością.
Najlepsze teksty Kurencja.com
To jasne, że najpopularniejszymi stronami, podstronami portalu Kurencja.com są zakładki z kursami poszczególnych walut:
- euro,
- dolara amerykańskiego,
- funta,
- franka itd.
Ale również teksty, artykuły na blogu Kurencja cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością, która utrzymuje się często mimo upływu czasu.
Co ciekawe, stale wysokim zainteresowaniem wśród naszych użytkowników cieszą się przede wszystkim materiały edukacyjne, niosące konkretną, użyteczną informację i poradę, a nie te bardziej publicystyczne, których u nas jest dużo mniej, ale zamieszczamy je dla pewnej odmiany i równowagi.
Oto lista najpopularniejszych dziesięciu artykułów na naszym blogu:
1. Jak najlepiej przesłać, przelać, wysłać pieniądze za granicę
W tym tekście znajdziecie wszystko nt sposobów, metod przelewania, transferowania, przekazywania, przesyłania… pieniędzy za granicę, oraz z zagranicy do kraju.
Analizujemy w nim konkretne sposoby transferu walut pod kątem: czasu, kosztu oraz skomplikowania dla klienta. Dowiecie się także z artykułu czym różnią się przelewy SEPA i SWIFT, jakie są kody SWIFT polskich banków oraz co oznaczają opcje OUR, SHA, BEN.
Tekst zawiera również porównanie najpopularniejszych serwisów internetowych transferów walutowych jak: CurrencyFair, TransferWise, czy TransferGo, z tradycyjnymi formami przesyłu gotówki, czy bankami.
2. Kurs Bitcoina – ostatnie notowania, prognozy ceny BTC
Ten materiał ukazał się niedawno, na początku 2017 roku, ale szybko trafił do czołówki naszych najczęściej czytanych teksów. Wszystko zapewne za sprawą rosnącego kursu Bitcoina.
W tekście, jak sam tytuł wskazuje, przedstawiliśmy aktualne notowania BTC, jego wykres, ale także zanalizowaliśmy przyczyny wzrostu kursu kryptowaluty oraz pokusiliśmy się o prognozę dla kursu Bitcoina na przyszłość.
3. Czym płacić za granicą – gotówka, karta debetowa, kredytowa, walutowa
Kolejny, często czytany materiał jest pogłębioną analizą najlepszych (najkorzystniejszych) sposobów płacenia za granicą.
Co ważne, artykuł ukazał się w maju 2016 r. a więc w kompletnie innej rzeczywistości, niż jeszcze parę miesięcy wcześniej. Chodzi o to, że od 2015 r. banki znacznie podwyższyły koszty wymiany (przewalutowania), ale także wypłaty walut zagranicznych przy użyciu kart bankowych.
Do tego wszystkiego dochodzą znaczne równice w zależności, czy mamy kartę w systemie Visa, czy MasterCard oraz w jakim konkretnie polskim banku posiadamy naszą kartę. Zanalizowaliśmy ten gąszcz dla Was najbardziej detalicznie jak się tylko dało;)
4. Raport rynkowy kantory internetowe w kwietniu 2013 r.
To oczywiście jeden z najwcześniejszych materiałów wyemitowanych przez naszą porównywarkę.
I choć późniejsze tego typu raporty (np. Kursy walut w kantorach internetowych, stacjonarnych i w bankach – w lutym 2015 r., czy Spready w kantorach i bankach na koniec III kw 2016 r.) były bardziej rozbudowane treściowo i graficznie, to ten pierwszy raport był swoistą trampoliną naszego serwisu (dzięki niemu nasza porównywarka została zauważona przez wiele mediów i wielu użytkowników).
5. Kursy walut w długim terminie – prognozy dla klientów kantorów internetowych
Ten z kolei tekst pokazał, że nasi użytkownicy szukają przede wszystkim prognoz kursów walut na długi okres.
Każdy z nas wolałbym znać przyszłość, a im dalszą tym lepiej. Nie inaczej jest w przypadku kursów walut.
Tekst pierwotny ukazał się jeszcze w 2014 r., ale pod koniec 2016 r. poprosiliśmy analityków o aktualizację ich długoterminowych prognoz walutowych.
6. Teorie spiskowe na rynku walut
To chyba przykład jednego z tych bardziej publicystycznych tekstów na naszym blogu;). Mimo, że temat jest nieco zawoalowany to jednak przeprowadziliśmy rzeczową analizę, czy rzeczywiście, historycznie np. kursy walut:
- rosną na wakacje, kiedy potrzebujemy dewiz na wyjazd
- spadają przed świętami, kiedy wielu emigrantów zarobkowych przywozi waluty do kraju
Chcesz zobaczyć co wyszło w naszych badaniach?
7. Kurs walut NBP – jak jest wyznaczany
Niby temat stary i znany, a jednak wielu naszych użytkowników potrzebowało wyjaśnienia jak to jest z tym kursem (kursami) NBP – jak i kiedy dokładnie są wyznaczane. Wielu z Was też zastanawiało się, jak się dzieje, że ten kurs NBP różni się od cen foreksowych.
8. Ile już zapłaciliśmy za przywileje górników
Gruby, ale bardzo konkretny materiał, który powstał w ogniu wznieconym przez Czarny Czwartek 15 stycznia 2015 r. – policzyliśmy ile grubych miliardów złotych poszło na przywileje wąskiej bądź co bądź grupy zawodowej. Wyjaśniliśmy także dlaczego wg nas na podobne kwoty nie mogą liczyć frankowcy. Jak dotąd naszego zdania w tej sprawie nie zmieniamy.
9. Waluty na wakacje
No, właśnie: gdzie, jak najlepiej (najtaniej) kupić waluty obce kiedy jedziemy na wczasy.
W tekście podaliśmy konkretny przykład wyjazdu samochodem do Włoch na rodzinne wczasy. Zanalizowaliśmy wszystkie rozsądne sposoby taniego zapewnienia walut obcych na wczasy oraz korzystne metody płacenia za granicą.
10. Kurs franka – interesuje tylko frankowiczów?
Jak w tytule, wszystko o kursie waluty szwajcarskiej i kogo zmiany CHF dotyczą najbardziej.